Zamknij

"The Tender Bar": Ben Affleck na pierwszym zdjęciu z nowego filmu Clooneya. Znamy datę premiery

23.09.2021 12:50
George Clooney Ben Affleck - film "The Tender Bar"
fot. Dee Cercone/Everett Collection/East News

Amazon Studios ogłosiło datę premiery "The Tender Bar" George'a Clooneya, prezentując pierwsze zdjęcie Bena Afflecka i Tye'a Sheridana z filmu.

"The Tender Bar" to nowy film George'a Clooneya oparty na bestsellerowych wspomnieniach J.R. Moehringera wydanych w Polsce pod tytułem "Bar dobrych ludzi". Główne role grają w nim Ben Affleck, Tye Sheridan, Lily Rabe i Christopher Lloyd. Amazon Studios udostępniło pierwsze zdjęcie i datę premiery filmu.

"The Tender Bar": George Clooney zekranizował "Bar dobrych ludzi"

George Clooney swój najnowszy film zdecydował się oprzeć na wspomnieniach laureata nagrody Pulitzera, J.R. Moehringera. Jego autobiograficzna powieść "The Tender Bar" (polski tytuł - "Bar dobrych ludzi") opowiada o dorastającym chłopcu, który uczy się życia w prowincjonalnym barze o nazwie "Dickens". Wychowywany przez matkę i ekscentrycznego dziadka wśród klientów "Dickensa" stara się znaleźć swoich mentorów. To tam przyswaja sobie męskie wzorce postępowania, tam szuka miłości, pierwszego seksu, a często i kłopotów. 

Książka Moehringera jest hołdem dla kultury lokalnych pubów i odwiedzających je pielgrzymów. W 2005 roku znalazła się na prestiżowej liście 100 najlepszych książek New York Timesa. 

ZOBACZ TEŻ: "Żeby nie było śladów": RECENZJA filmu opartego na wstrząsającym reportażu nagrodzonym NIKE

"The Tender Bar": Ben Affleck i Tye Sheridan w nowym filmie Clooneya [ZDJĘCIE]

Głównego bohatera "The Tender Bar" zagra Tye Sheridan, 24-letni gwiazdor filmów "Player One", "Uciekinier", "Łowcy zombie" oraz nowej serii "X-Men". Na ekranie partnerować mu będzie m.in. Ben Affleck, który wcieli się w jego wujka Charliego, właściciela baru "Dickens". Mężczyźni zostali uchwyceni na pierwszym oficjalnym zdjęciu z filmu, które udostępnił Amazon:

W rolach matki i dziadka chłopaka wystąpią Lily Rabe i Christopher Lloyd. W obsadzie znaleźli się też Max Casella, Sondra James, Max Martini, Michael Braun, Matthew Delamater, Rhenzy Feliz, Ivan Leung, Briana Middleton oraz początkujący Daniel Ranieri.

Clooney reżyseruje według scenariusza Williama Monahana nagrodzonego Oscarem za "Infiltrację". Jest też producentem filmu wraz z Grantem Heslovem i Tedem Hopem. J.R. Moehringer i Barbara A. Hall pełnią role producentów wykonawczych.

"The Tender Bar" to kolejny efekt współpracy Clooneya i Afflecka. Za poprzedni - "Operację Argo", której byli producentami - otrzymali Oscara w 2013 roku.

"The Tender Bar" - Kiedy premiera na Amazon Prime Video?

"The Tender Bar" trafi do amerykańskich kin w grudniu 2021 roku. Natomiast na całym świecie, a więc i w Polsce, będzie można go obejrzeć na platformie Amazon Prime Video od 7 stycznia 2022.

RadioZET.pl/Deadline/Amazon Studios