Zamknij

"Thor: Love and Thunder" - czy Loki powróci w nadchodzącym filmie Marvela?

10.06.2021 12:59
Thor: Ragnarok - Loki (Tom Hiddleston) - kadr z filmu Marvela
fot. Ferrari Press/East News

Czy w filmie "Thor: Love and Thunder" Tom Hiddleston ponownie wcieli się w Lokiego - boga kłamstw i brata Thora? Gwiazdor Marvela skomentował to zagadnienie.

"Thor: Love and Thunder" to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów Marvel Studios. Taika Waititi ponownie opowie historię tytułowego herosa, ale czy znajdzie się w niej miejsce dla Lokiego?

"Thor 4" - Loki powróci w obsadzie filmu Marvela?

Za nami premiera pierwszego odcinka serialu "Loki", który trafił na platformę Disney+. W nowej produkcji MCU do tytułowej roli powrócił oczywiście Tom Hiddleston, wcielając się w wersję brata Thora z przeszłości. Bóg kłamstw został schwytany przez temporalną agencję TVA, która postanowi wykorzystać antybohatera, by pokonać o wiele większe zagrożenie.

Fani od dawna zastanawiają się w jakim stopniu "Loki" będzie powiązany fabularnie z filmem "Thor: Love and Thunder". Z tego powodu w wywiadzie z Hiddlestonem dla Empire, aktor został zapytany o tę kwestię. Niestety fani aktora nie będą zadowoleni. Gwiazdor Marvela potwierdził, że nie będzie go w obsadzie czwartej części przygód Thora.

Rozmawialiśmy o filmach o Thorze jako o rodzinnej sadze, a diametralna opozycja między Thorem i Lokim a dualizmem i antagonizmem jest historią, która być może powinna pozostać na razie zamknięta. Wystarczająco eksplorowaliśmy już wątek dwóch braci.

Chociaż w "Thor: Ragnarok" doszło do rozejmu pomiędzy Thorem i Lokim, przybrany brat boga piorunów poniósł śmierć na samym początku "Avengers: Infinity War". Co prawda wrócił w "Avengers: Endgame", ale jest to zupełnie inny Loki - postać z przeszłości, która nie przeżyła wydarzeń opowiedzianych w filmach ukazujących się po wydarzeniach z pierwszej części "Avengers".

Twórcy postanowili oddzielić obecnie istniejącego Lokiego od historii jego brata, by nie ciągnąć wciąż powtarzającego się wątku i dać obu postaciom przestrzeń do rozwoju na innych płaszczyznach. Dla Thora będzie to opowieść o jego następczyni, która przejmie rolę bogini piorunów. Loki będzie miał z kolei szansę na ponowny rozwój dzięki współpracy z agentem Mobiusem i próbie ujęcia niebezpiecznego temporalnego złoczyńcy.

"Thor: Love and Thunder" - kiedy premiera?

Na najnowszy film Taiki Waititiego przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Premiera produkcji została zapowiedziana na 11 lutego 2022 roku. W nadchodzącym hicie Marvela wystąpili Chris Hemswortha, Natalie Portman, Chris Pratt, Karen Gillan, Tessa Thompson, Dave Bautista, Pom Klementieff, Jaimie Alexander, Matt Damon, Russel Crowe oraz Christian Bale. Toma Hiddlestona jako Laufeysona możemy podziwiać co środę od 9 czerwca 2021 roku w serialu "Loki" emitowanego na platformie Disney+. Usługa wciąż nie jest oficjalnie dostępna w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Empire