Zamknij

Netflix: „Tick Tick… Boom“: Andrew Garfield w filmie twórcy „Hamiltona“ – zobacz zwiastun [WIDEO]

05.10.2021 11:54
Tick, Tick... Boom - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Netflix

„Tick, Tick… Boom“ to pełnometrażowy debiut reżyserski Lina-Manuela Mirandy, twórcy słynnego musicalu „Hamilton“, nagrodzonego Pulitzerem, Tony, Emmy i szeregiem innych nagród. O czym opowiada debiutancki film mężczyzny, stworzony specjalnie dla Netflixa? Kiedy premiera?

„Tick, Tick… Boom” to adaptacja głośnej powieści Jonathana Larsona, przyglądająca się losom młodego kompozytora teatralnego, który na początku lat 90. stoi u progu wielkiej kariery. Mężczyzna czuje, że wkrótce stworzy swoje największe dzieło, które zrewolucjonizuje musical. Presja, jaką Jon narzucił sam na siebie, przybiera na sile, gdyż najbliżsi bohatera również chcą, aby ten odniósł sukces, by wszystkich ich życie mogło zostać odmienione. Spawa nabiera bardziej dramatycznego wymiaru, gdy w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się epidemia AIDS, która zaczyna pustoszyć środowisko artystyczne.

Zegar tyka, a Jon staje przed dylematem, z którym każdy z nas musi kiedyś się zmierzyć: co zrobić z czasem, który został nam dany?

„Tick, Tick… Boom” – zwiastun

Film reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Tick, Tick… Boom” – twórcy i obsada

Za sterami filmu stoi Lin-Manuel Miranda, reżyser i scenarzysta, który zasłynął jako twórca wielokrotnie nagradzanego musicalu scenicznego „Hamilton”. Miranda odpowiedzialny jest także za sztukę „In The Heights”, która w 2021 roku została przerobiona na filmową adaptację.

Miranda jest reżyserem filmu, a scenariusz do „Tick, Tick… Boom”, na bazie powieści Jonathana Larsona,  powstał w głowie Stevena Levensona, autora scenariuszy do takich znanych i uznanych seriali jak „Masters of Sex”, „Fosse/Verdon” czy musicalu „Drogi Evanie Hansenie”. Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Andrew Garfield, Vanessa Hudgens, Alexandra Shipp, Bradley Whitford, Judith Light, Noah Robbins czy Beth Malone.

„Tick Tick… Boom” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na 19 listopada.

Czytaj także:  Netflix pozwany z powodu popularności „Squid Game“. Ile platforma miałaby zapłacić?

RadioZET.pl/materiały prasowe Netflix/YouTube