Zamknij

Timothee Chalamet wcieli się w Boba Dylana w biograficznym filmie

Roksana Orlicka
07.01.2020 11:59
Timothee Chalamet wcieli się w Boba Dylana
fot. Joel C Ryan/Invision/East News

Searchlight Pictures wyprodukuje film biograficzny, który będzie przedstawiał historię Boba Dylana. W legendarnego muzyka ma się wcielić Timothee Chalamet (znany m.in. z "Króla" czy "Tamtych dni, tamtych nocy"). 24-latek jest uważany za jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia. Podajemy, co już wiemy o filmie.

Timothee Chalamet jako Bob Dylan w filmie biograficznym. Produkcje, które pokazują życie znanych osób, cieszą się dużą popularnością. Zwłaszcza życiorysy popularnych muzyków. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo powstanie kolejna filmowa biografia. Ma ona opowiadać o życiu Boba Dylana. W kultowego muzyka prawdopodobnie wcieli się Timothee Chalamet. Co wiemy o filmie?

Timothee Chalamet jako Bob Dylan w filmie biograficznym

W ostatnich latach ukazało się kilka filmów przedstawiających losy legend sceny muzycznej. Między innymi "Bohemian Rhapsody" (2018) o życiu Freddiego Mercury'ego czy "Rocketman" (2019) o historii Eltona Johna. Oba filmy spodobały się widzom i krytykom, dzięki czemu zgarnęły prestiżowe nagrody. 

Searchlight Pictures ma w planach przedstawienie historii Boba Dylana, legendarnego muzyka i laureata Nobla. To postać niezwykle intrygująca, trzymająca się z dala od mediów. Twórczość Dylana miała wpływ na kształtowanie się sceny muzycznej i była inspiracją dla wielu innych muzyków i zespołów. Dla artysty nie ma żadnych ograniczeń. Stworzył swój indywidualny styl, na który składa się wiele gatunków muzycznych - od country po rock'n'rolla. Co więcej, Bob w swoich utworach zamieszcza trafne komentarze opisujące otaczający nas świat.

Zobacz także: Renee Zellweger w filmie "Judy". O czym jest i gdzie można go zobaczyć?

Nieoficjalnie mówi się o tym, że w kultowego muzyka miałby się wcielić Timothee Chalamet. Młody aktor podobno bierze już udział w negocjacjach. Jak podaje "Deadline" Chalamet ma już pobierać lekcje gry na gitarze.

Zagłosuj

Uważasz, że Timothee Chalamet to idealny kandydat do roli Boba Dylana?

Liczba głosów:

Film nie ma jeszcze tytułu, ale roboczo nazywa się go "Going Electric". Wiadomo, że fabuła skupi się na młodzieńczych latach Dylana. Ma ona opowiedzieć o czasach, gdy Bob Dylan miał szansę, by zostać ikoną muzyki ludowej. Zamiast tego zainwestował w gitarę elektryczną i zapragnął grać rock'n'rolla. 

Reżyserem filmu o Bobie Dylanie będzie James Mangold ("Spacer po linie", "Przerwana lekcja muzyki" czy "Le Mans '66"). Na razie nie podano wstępnej daty premiery. Na szczegółowe informacje musimy jeszcze poczekać.

Zobacz także: Ciche miejsce 2: By przeżyć musisz milczeć. Pojawił się pierwszy zwiastun

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

RadioZET.pl/RO