Zamknij

„Titane“ – zwiastun tajemniczego thrillera z szansą na Złotą Palmę w Cannes

22.06.2021 16:13
Titane - zwiastun
fot. materiały prasowe Neon Distrubution/Cannes Film Festival

„Titane” z szansą na Złotą Palmę w Cannes. W sieci zadebiutował tajemniczy, mroczny trailer thriller autorki głośnego „Mięsa”. Co już wiemy o nowej produkcji?

„Titane“ to najnowszy projekt Julii Ducournau, scenarzystki i reżyserki głośnego filmu „Mięso“ (org. „Raw”), opowiadającego o wegetariance, która nieoczekiwanie rozsmakowała się w... ludzkim mięsie. Jej nowy film trafił do oficjalnej selekcji prestiżowego festiwalu w Cannes. W sieci właśnie pojawił się pierwszy zwiastun. Co mówi nam o filmie?

„Titane” – zwiastun

Zwiastun nowego filmu prezentuje się następująco:

Wartym wynotowania, że projekt jest tak tajemniczy, że dystrybutor filmu – firma Neon, nie umieściła żadnego oficjalnego opisu fabuły, wraz z materiałem wideo. Zamiast tego na ich stronie pojawiła się definicja tytułu:

„Tytan – metal silnie odporny na gorąco i korozję, z wysoką wytrzymałością na rozciąganie, przez co często stosowany jest w medycznych protezach, ze względu na swoją wyraźną biokompatybulność”.

„Titane” – obsada i ekipa

Za sterami filmu stoi Julia Ducournau, które poprzedni film – „Mięso” zelektryzował widzów i krytyków, zaskakując swoją formą i podjętą tematyką. Na ekranie „Titane” zobaczymy natomiast takich aktorów jak: Agathe Rousselle i Vincent Lindon.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Titane” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu odbędzie się podczas festiwalu filmowego w Cannes, który odbędzie się w dniach 6-18 lipca. Chwilowo nieznana jest jeszcze ani amerykańska, ani polska premiera filmu. Wydaje się jednak, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że film zobaczymy najpierw na jednym z polskich festiwali filmowych.

Czytaj także:  Cannes 2021: "Annette" z Adamem Driverem i Marion Cotillard otworzy 74. edycję festiwalu

RadioZET.pl/IndieWire