Zamknij

Tom Cruise stanie przed polskim sądem? Wraca sprawa wysadzenia słynnego mostu

13.05.2021 13:46
Tom Cruise
fot. Matt Crossick/Press Association/East News

Tom Cruise stanie przed polskim sądem? Wraca sprawa wysadzenia ponad 100-letniego mostu w Pilchowicach, do którego miało dojść w 7. części filmu "Mission Impossible". Jak podaje Onet - do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynęło oskarżenie przeciwko hollywoodzkiemu aktorowi oraz Paramount Pictures.

Tom Cruise stanie przed polskim sądem? Wraca sprawa wysadzenia słynnego mostu. Przypominamy, że w zeszłym roku pojawiła się wiadomość, że Paramount Pictures z Tomem Cruisem na czele, wyburzy most w Pilchowicach. Wszystko po to, by efekty w filmie "Mission Impossible 7" wyglądały wiarygodnie. Ostatecznie, ze względu na duży sprzeciw Polaków, nie doszło do tego, ale sprawa wraca. 

Zobacz także: Gwiazdy „Czarnobyla” i „Normalnych ludzi” w thrillerze psychologicznym „God’s Creatures”

Tom Cruise stanie przed polskim sądem? Wraca sprawa wysadzenia słynnego mostu

Filmy z serii "Mission Impossible" przyniosły Tomowi Cruise'owi ogromną rozpoznawalność na całym świecie. Niestety, praca na planie "Mission Impossible 7" wymknęła się spod kontroli. W 2020 roku pojawiła się wiadomość, że ekipa hollywoodzkiego aktora zamierza wysadzić ponad 100-letni most kolejowy nad Jeziorem Pilchowickim na Dolnym Śląsku. Do wydarzenia jednak nie doszło. Sam pomysł spotkał się z ogromnym sprzeciwem. Reżyser "Mission Impossible 7" tłumaczył, że propozycja wysadzenia mostu pojawiła się od polskiej strony. Jak podaje Onet - za dezinformację odpowiada polsko-amerykański filmowiec, Andrew Eksner, który miał nie otrzymać roli w filmie "Mission Impossible 7".

Zdaniem Onetu - Eskner ma złożyć trzy pozwy. Pierwszy z nich trafił do sądu w Warszawie. Eksner pozwał Toma Cruise’a, reżysera filmu Christophera McQuarrie, szefa Paramount Pictures Jima Gianopulosa i producenta Jake’a Myersa. Aktor domaga się zapłaty za swoją pracę. Sprawę potwierdził m.in. Piotr Rachwalski, były prezes Kolei Dolnośląskich.

Każda okazja dobra, by pokazać fajne fotki Mostu Pilchowickiego. A dziś kolejna okazja - do sądu okręgowego w Warszawie trafiła sprawa przeciwko Paramount Pictures i Tomowi Cruise'owi - oczywiście z Mostem w tle.

"Mission Impossible 7": kiedy premiera filmu?

Film "Mission Impossible 7" ma mieć premierę 22 maja 2022 roku

Zobacz także: „Stillwater“ – zwiastun thrillera z Mattem Damonem od reżysera oscarowego „Spotlight” [WIDEO]

RadioZET.pl/Onet.pl