Zamknij

Tom Cruise utknął we Włoszech przez koronawirusa. Wstrzymano zdjęcia do "Mission Impossible 7"

Patrycja Chudolińska
25.02.2020 13:54
Tom Cruise
fot. Rex Features/East News

Tom Cruise znajduje się obecnie we Włoszech. Aktor pracował w Wenecji nad filmem "Mission Impossible 7". Działania ekipy filmowej zostały jednak przerwane w związku z paraliżującym kraj koronawirusem.

Tom Cruise utknął we Włoszech

Filmy z Tomem Cruisem cieszą się ogromną popularnością, jednak żaden nie zdobył takiego uznania wśród widzów jak ten! Aktor pracuje obecnie nad kolejną, siódmą częścią "Mission Impossible". Ekipa filmowa miała niebawem rozpocząć prace w Wenecji. Producenci i amerykański aktor zostali jednak zmuszeni do zmiany planów ze względu na rozprzestrzeniającego się we Włoszech koronawirusa. W kraju wykryto już ponad 270 potwierdzonych przypadków choroby, a 7 osób zmarło.

W związku z wysokim ryzykiem podjęto decyzję o przerwaniu prac, a członkowie ekipy i aktorzy z Wielkiej Brytanii zostali odesłani do domów. Sam Tom Cruise pozostał jednak we Włoszech w jednym z luksusowych hoteli, Gritti Palace.

Prace nad "Mission Impossible 7" zostały wstrzymane

Studio Paramount Pictures opublikowało w mediach oficjalne oświadczenie w związku z zaistniałą trudną sytuacją.

- W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszej obsady oraz ekipy filmowej, a także dla uszanowania wysiłków lokalnych władz Wenecji, które postulują unikanie wszelkich publicznych spotkań, wstrzymujemy produkcję naszego filmu, który miał być kręcony przez trzy tygodnie w Wenecji. To pierwszy etap rozbudowanej produkcji "Mission Impossible 7". Podczas tej przerwy chcemy uszanować obawy ekipy i pozwalamy im wrócić do domu aż do czasu wznowienia prac. Będziemy monitorować sytuację, a także na dalszych etapach współpracować z władzami i resortem zdrowia w miarę zmiany sytuacji - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na portalu Entertainment Weekly.

We Włoszech odwołano większość wydarzeń publicznych oraz karnawał w Wenecji. Zamknięto szkoły, centra kultury i liczne atrakcje turystyczne.

RadioZET.pl/PCh