Zamknij

Tom Hanks w nowym filmie Wesa Andersona. Dołączył do stałej obsady jego filmów

02.08.2021 10:12
Tom Hanks
fot. Richard Shotwell/Invision/AP/East News

Tom Hanks wystąpi w najnowszym filmie Wesa Andersona. Będzie to pierwszy raz, kiedy gwiazdor "Forresta Gumpa" zagra u twórcy "Grand Budapest Hotel".

Tom Hanks zagra u Wesa Andersona w jego nowym, niezatytułowanym jeszcze filmie, w którym główne role grać będą Tilda Swinton, Bill Murray i Adrien Brody. W przeciwieństwie do wymienionej trójki aktorów, Hanks po raz pierwszy będzie współpracował z twórcą takich dzieł, jak "Kochankowie z księżyca", "Grand Budapest Hotel" czy "Fantastyczny Pan Lis".

Tom Hanks w nowym filmie Wesa Andersona. Co wiemy o jego roli?

Tom Hanks ma 65 lat, dwa Oscary i prawie 100 ról na koncie, ale - jak widać - wciąż ma jeszcze przed sobą swoje pierwsze razy. Jesienią 2021 roku po raz pierwszy stanie na planie filmu Wesa Andersona, do którego zdjęcia będą realizowane w Hiszpanii. Rola Toma Hanksa nie jest na razie znana, podobnie jak tytuł i fabuła filmu. Wiadomo jedynie, że Hanks wystąpi u boku ulubionych gwiazd Andersona - Tildy Swinton (4 wspólne projekty), Adriana Brody'ego (4 wspólne projekty) oraz Billa Murraya, który występuje w każdym jego filmie od czasu "Rushmore" (1998).

Wes Anderson - Kiedy nowy film trafi do kin?

Nowy, niezatytułowany projekt Wesa Andersona ma przed sobą jeszcze długą drogę na ekran, tymczasem już 22 października do kin trafi "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" ( "The French Dispatch") - ostatni gotowy film reżysera, który swoją światową premierę miał w lipcu 2021 roku na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes. W filmie występują (rzecz jasna) Bill Murray, Tilda Swinton i Adrien Brody oraz - co równie oczywiste - Frances McDormand, Owen Wilson i Jason Schwartzman, a także Benicio del Toro, Lea Seydoux, Jeffrey Wright, Elisabeth Moss, Edward Norton, Christoph Waltz, Willem Dafoe, Saoirse Ronan i Timothee Chalamet.

Zobacz także