Zamknij

Tom i Jerry spotkają się ponownie na ekranie. Tym razem w filmie aktorskim

18.11.2020 15:18
Tom i Jerry spotkają się ponownie na ekranie. Tym razem w filmie aktorskim
fot. SIPA/East News

„Tom i Jerry” to słynna para animowanych postaci, która bawi widzów już od ponad 80 lat. Teraz duet kota i myszy spotka się na ekranie w aktorskim filmie, przedstawiającym bohaterów po latach. 

„Tom i Jerry” powstali w głowie Williama Hanny i Josepha Barbery już w 1940 roku. Wtedy po raz pierwszy światło dzienne ujrzały filmy animowane z udziałem dwójki niedopasowanych bohaterów. Od tego czasu postaci Toma i Jerry’ego żyły w świecie popkultury, nie tylko w filmach i serialach animowanych, ale także w grach wideo, czy tonie przedmiotów domowego użytku.

Teraz słynny duet tryumfalnym krokiem powróci do kin w nowym filmie w reżyserii Tima Story’ego, utrzymanej w technice live-action. Film opowie nową historię w dobrze znanym świecie. Jerry mieszka obecnie w Nowym Jorku, w pięknym i ekskluzywnym hotelu. Menadżerowie przybytku nie są zadowoleni jednak z obecności myszy w ich wykwintnym lokum, więc przed „weselem stulecia”, które ma odbyć się w budynku, postanawiają poradzić sobie z gryzącym problemem.

Zobacz także

W tym celu zatrudniają kota Toma, którego zadaniem będzie schwytanie rezolutnej myszy. Gdy Tom trafi do hotelu, szybko pozna dawnego znajomego i przypomni sobie ich wcześniejsze animozje. Czy tym razem kot będzie sprytniejszy od myszy?

Produkcja podąża ścieżką produkcji, które łączą technikę komputerową z występami żywych aktorów, co w ostanim roku widzieliśmy chociażby w filmie „Sonic The Hedhehog”, czy wcześniej w „Alvinie i wiewiórkach”, „Smerfach”, czy aktorskim filmom z serii „Looney Tunes”, o „Kosmicznym meczu” (i jego zbliżającym się sequelu) nie wspominając.

W tym wypadku szczególnie ciekawe jest, że design postaci przypomina bardzo oryginalną kreskę animacji postaci, znaną z produkcji z lat 40. i 50.

Wartym przypomnienia jest także, że choć Tom i Jerry nie zniknęli ze świata produkcji telewizyjnych i tych tworzonych bezpośrednio na nośniki domowe, ich ostatni wspólny  kinowy pełnometrazowy film miał premierę w 1992 roku. „Tom i Jerry: Wielka Ucieczka” zaskarbił sobie przychylność widzów, choć nie zapisał się złotymi zgłoskami w historii kinematografii.

„Tom i Jerry” – zwiastun

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun, zapowiadający kolejną serię przygód rozbrykanych bohaterów. Materiał prezentuje się następująco:

„Tom i Jerry” – obsada i ekipa

Za sterami filmu live-action stoi Tim Story. Film powstał w oparciu o scenarisz Kevina Costello. W filmie wystąpili zaś: Chloe Grace Moretz, Michael Pena, Rob Delaney, czy Ken Jeong. Wartym podkreślenia jest też fakt, że 90-letni William Hanna, twórca oryginalnych postaci ma użyczyć swojego głosu pod postaci Toma i Jerry’ego.

„Tom i Jerry” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest wstępnie na marzec 2021 roku. Czy data ta zostanie zachowana, dowiemy się jednak dopiero w nadchodzących miesiącach.

Czytaj także: "Kevin sam w domu": reżyser kultowego filmu krytykuje reboot Disneya. Jakie są jego zarzuty?