Zamknij

"Rycerze Zodiaku": Tomasz Bagiński stworzy film z hollywoodzką obsadą na bazie kultowej kreskówki

23.09.2021 11:16
Julian Sojka/East News
fot. Tomasz Bagiński

Tomasz Bagiński wyreżyseruje swój pierwszy pełnometrażowy film - adaptację anime "Rycerze Zodiaku". W rolach głównych zagrają Sean Bean i Famke Janssen.

Tomasz Bagiński odpowie za nadchodzącą adaptację słynnego anime "Rycerze Zodiaku". Polski filmowiec wyreżyseruje hollywoodzką produkcję, w której wystąpią Mackenyu ("Pacific Rim: Rebelia"), Madison Iseman ("Annabelle wraca do domu"), Sean Bean ( "Gra o tron", "Władca Pierścieni") i Famke Janssen ( "X-Men").

"Rycerze Zodiaku": Tomasz Bagiński stworzy film z Seanem Beanem i Famke Janssen

Bagiński to uzdolniony animator, który od dawna chciał powołać do życia własną produkcję, która mogłaby odbić się echem na świecie. Kiedy Netflix ogłosił serial "Wiedźmin" wielu fanów twórcy sądziło, że to on będzie odpowiedzialny za adaptację sagi Andrzeja Sapkowskiego. Bagiński został jednak producentem hitu z Henrym Cavillem w roli głównej.

Jak podaje The Hollywood Reporter, niebawem Bagiński wyreżyseruje swój pierwszy pełnometrażowy film. Debiut będzie iście hollywoodzką produkcją opartą na innej znanej marce. W aktorskiej wersji "Rycerzy Zodiaku" wystąpią Mackenyu, Madison Iseman, Sean Bean, Famke Janssen, Nick Stahl, Diego Tinoco oraz Mark Dacascos.

Film wyprodukuje Toei Animation i Sony Pictures Worldwide Acquisitions. Anime z lat 80. jest znane również w Polsce. Serial był emitowany na kanale RTL 7 na przełomie XX i XXI wieku. Nadchodząca adaptacja ma być genezą tytułowych bohaterów. Protagonistą będzie Seiya, grany przez Mackenyu. W osieroconym chłopaku budzi się w nim mistyczna energia. Seiya wyrusza w podróż, by zdobyć starożytną grecką zbroję Pegaza i opowiedzieć się po jego stronie w nadprzyrodzonej walce o los Sienny (Iseman) - młodej dziewczyny, która walczy o kontrolę nad swoimi boskimi mocami.

Bean wcieli się w mężczyznę o imieniu Alman Kiddo - mentora głównego bohatera, który zwerbuje Seiyę do tytułowego zakonu. Tinoco zagra natomiast przeciwnika, którego zadaniem będzie zamordowanie Sienny. O tym, że "Rycerze Zodiaku" doczekają się kinowej adaptacji, wiadomo od lat. Wygląda jednak na to, że w końcu prace nad filmem ruszyły na dobre. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy produkcja trafi na kinowe ekrany.

"Rycerze Zodiaku": o czym jest manga i anime?

Papierowy i animowany oryginał został stworzony w 1986 roku przez Masamiego Kurumadę. Historia opowiada o sierotach z różnych zakątków świata, które trenują, by zdobyć legendarne Zbroje z Brązu. Każda z nich posiada inne moce oparte na jednej z konstelacji gwiezdnych. Mimo że "Rycerze Zodiaku" to produkcja japońska, Kurumada inspirował się silnie mitologią starożytnej Grecji, chociaż nie brakuje też nawiązań do innych systemów religijnych. Serial doczekał się 114 odcinków, które uzupełniało 5 animowanych filmów pełnometrażowych.

RadioZET.pl/The Holywood Reporter