Zamknij

Tomasz Kot chce robić karierę za granicą? Właśnie szuka agenta

Redakcja
28.08.2018 10:15
Tomasz Kot chce robić karierę za granicą? Właśnie szuka agenta
fot. Bartosz KRUPA/East News

Tomasz Kot po sukcesie „Zimnej wojny” stał się aktorem rozpoznawalnym na całym świecie. W końcu brano go pod uwagę przy wyborze nowego przeciwnika Daniela Craiga w filmie o Bondzie. Kot najwyraźniej chce kuć żelazo, póki gorące i poszukuje agenta, który pomoże mu zrobić zagraniczną karierę.

Tomasz Kot to ostatnio najgorętsze nazwisko krajowej kinematografii. Wszystko za sprawą zamieszania wokół występu aktora w nowym filmie o Jamesie Bondzie. Według doniesień gwiazdor „Zimnej wojny” miał zagrać przeciwnika Agenta 007. Jednak na skutek sporu reżysera z Danielem Craigiem ostatecznie polski aktor musiał pożegnać się z rolą. To jednak prawdopodobnie nie koniec zagranicznej kariery Kota.

Tomasz Kot szuka agenta za granicą

Jak donosi „Fakt”, rola w kolejnej części przygód Bonda to niejedyna propozycja z zagranicy, jaką rozważa Tomasz Kot. Trudno się dziwić, doskonale przyjęta „Zimna wojna” pozwoliła jego aktorskiemu talentowi rozbłysnąć na całym świecie. Informator dziennika twierdzi, że aktor szuka agenta, który będzie reprezentował jego zawodowe interesy za granicą.

Tomasz Kot
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Właśnie szuka w Londynie agenta, który nie tylko będzie go reprezentował za granicą, ale przede wszystkim starał się obsadzać go w filmach z udziałem międzynarodowych gwiazd.

Podobno do tej decyzji Tomasza namawiała koleżanka z planu, Joanna Kulig.

– Uświadomiła mu, że trzeba mieć agenta na obcym rynku, jeśli myśli się nie tylko o rodzimych produkcjach – mówi dla „Faktu” znajomy aktora.

Agnieszka Kulig wie, co mówi. Jej rola w „Zimnej wojnie” również została oceniona bardzo pozytywnie. Amerykańscy dziennikarze spekulowali nawet, że może powalczyć o statuetkę Oscara. Być może już niedługo do pierwszej ligi światowego filmu wejdzie aż dwójka naszych rodaków?

RadioZET.pl/fakt24.pl/MF