Zamknij

Tomasz Kot zagra w zagranicznym filmie. To adaptacja znanej powieści

Maciej Friedrich
07.11.2019 13:21
Tomasz Kot zagra w zagranicznym filmie. To adaptacja znanej powieści
fot. Artur Zawadzki/REPORTER /EAST NEWS

Kariera Tomasza Kota nie zwalnia tempa. Polski aktor zagra w psychologicznym thrillerze na podstawie bestsellerowej powieści Amelie Nothomb „Kosmetyka wroga”. To kolejny zagraniczny angaż Kota. Czyżby radził sobie lepiej niż Joanna Kulig?

Tomasz Kot, podobnie jak Joanna Kulig, po roli w „Zimnej wojnie” został dostrzeżony przez światowy rynek filmowy. Polski aktor nie miał jednak szczęścia, nie udało mu się zdobyć roli w najnowszym Bondzie, mówiło się również o filmie Marvela. Ostatecznie pojawiły się plotki, że zagraniczna kariera Kota to przeszłość. Na szczęście utalentowany aktor nie został zapomniany i otrzymał rolę w hollywoodzkiej produkcji, na ekranie pojawi się jako Nikola Tesla. Nie jest to jednak jedyny angaż gwiazdora za granicą.

 Tomasz Kot o hollywodzkiej roli Nikola Tesli. Aktor ma zarobić nawet pół miliona złotych [WYWIAD]

Tomasz Kot zagra w nowym filmie. Zagraniczna rola polskiego aktora

Magazyn „Variety” ujawnił w sieci, że Tomasz Kot zagra w thrillerze psychologicznym w reżyserii Kike Maillo. Chodzi o adaptację bestsellerowej powieści „Kosmetyka wroga” autorstwa Amelie Nothomb.

Akcja dzieje się na paryskim lotnisku i trwa niespełna dwie godziny. Do oczekującego na opóźniony samolot do Barcelony Jeromea Angusta dosiada się obcy człowiek. Mimo nieskrywanej niechęci Angusta nawiązuje z nim rozmowę. Od słowa do słowa wychodzi na jaw, że ówże natręt, który przedstawia mu się jako Textor Texel, jest świetnie zorientowany w jego życiu, w tym w różnych najintymniejszych i najgłębiej skrywanych dotychczas zdarzeniach.

Informację o nowej roli potwierdził również sam Tomasz Kot, publikując nagłówek z „Variety” na swoim profilu na Instagramie.

Szanowni Państwo! Właśnie ogłoszono moją nową przygodę międzynarodową! Już za chwilę będę miał zaszczyt polatać trochę po świecie z reżyserem Kike Majlo, robiąc film „A perfect enemy” – pochwalił się aktor.

Zagłosuj

Śledzisz karierę Tomasza Kota?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF