Zamknij

Top Chef 7. Kto zasiądzie w jury?

Redakcja
19.02.2018 14:50
Top Chef 2018. Jury
fot. Eastnews

Top Chef 7. już w 2018 roku. W jury 7. sezonu kulinarnego programu zasiądzie Robert Sowa, który zadebiutuje w tej roli. Gdzie i o której oglądać? Czy show będzie dostępne online? Zdradzamy wszystkie szczegóły Top Chef 7.

Top Chef 7. Premiera 2018

Top Chef 7. — premiera ósmego sezonu kulinarnego show już niebawem. Jakie zmiany czekają widzów w 2018 roku? Okazuje się, że spore. Najważniejszą jest ta dotycząca składu jury. Do dawnych jurorów dołączy bowiem Robert Sowa, znany kucharz i znawca smaków.

Top Chef 7. Robert Sowa w jury 2018

W 2018 roku w jury zasiądzie Robert Sowa, jeden z najsłynniejszych szefów kuchni. W 2016 roku był on gospodarzem emitowanego w Polsacie programu kulinarnego „Mój przepis na…”. Jest także autorem wielu książek kulinarnych i właścicielem dwóch autorskich restauracji w stolicy: N31 i Z57. Robert Sowa był też właścicielem warszawskiej restauracji „Sowa i przyjaciele”, w której doszło do słynnej afery podsłuchowej. Wśród podsłuchanych byli m.in. ówczesny minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, szef Narodowego Banku Polskiego Marek Belka czy minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

— Jakiś czas temu polityka zajrzała mi w gary — mówił kilka miesięcy temu Robert Sowa w wywiadzie dla serwisu plejada.pl, odnosząc się do tematu afery podsłuchowej i zwolnienia z tego powodu z Telewizji Polskiej, w której prowadził program „Przepis dnia”.

Zobacz także

Teraz przed nim nowe wyzwania. Jak sprawdzi się w zupełnie nowej dla siebie roli? Przekonamy się już niebawem. Premiera 7. edycji „Top Chef”, czyli „Top Chef 2018”, już 7 marca, o godz. 21.25. Tego samego dnia premierę będzie miała wiosenna nowość stacji — kontrowersyjne show „Umów się ze mną. Take Me Out”. Program tradycyjnie będzie można także oglądać online — w serwisie Ipla.

Top Chef 2018. Kto w jury 7. edycji programu?

Oprócz Roberta Sowy, który w 2018 roku dołączy do kulinarnego show, w jury programu zobaczymy znanych i cenionych miłośników kuchni. Nie zabraknie Wojciecha Modesta Amaro, jednego z najsłynniejszych polskich kucharzy na świecie, właściciela prestiżowej restauracji Atelier Amaro, w której jadają głównie celebryci, politycy i ludzie związani z biznesem. Wojciech Modest Amaro słynie z tego, że przywiązuje wielką wagę do składników, uwielbia miksować smaki i zawsze stawia na najwyższą jakość potrawy. Na pewno w „Top Chef 2018” nie będzie inaczej.

Obok Roberta Sowy i Wojciecha Modesta Amaro w jury „Top Chef 2018” tradycyjnie pojawi się Maciej Nowak, znany teatrolog, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu, autor felietonów „Podróże kulinarne Macieja Nowaka”, które były publikowane w „Gazecie Wyborczej”. Maciej Nowak nie ukrywa swojej słabości do polskiej kuchni, a w daniach szuka głównie autentyczności. Nie musi być drogo, ważne by było smacznie — taka dewiza wydaje się przyświecać jego kulinarnym wyborom.

Zobacz także

A teraz dobre wiadomości dla miłośników pięknych kobiet. W jury „Top Chef 2018” nie zabraknie oczywiście Ewy Wachowicz, autorki siedmiu cieszących się ogromną popularnością książek kulinarnych. Wachowicz jest także producentką i prowadzącą programu „Ewa gotuje”, który od ponad dziesięciu lat gości na antenie Polsatu. Była modelka prowadzi także autorską restaurację w rodzinnym Krakowie. „Zalipianki” Ewa Wachowicz to obowiązkowy punkt dla miłośników najlepszych smaków w dawnej stolicy Polski.

Program „Top Chef 2018” poprowadzi Grzegorz Łapanowski, kucharz i dziennikarz kulinarny, miłośnik zdrowego jedzenia, założyciel Fundacji „Szkoła na Widelcu”, właściciel Food Lab Studio, a także organizator Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego. „Człowiek, który o jedzeniu wie wszystko” — tak o Grzegorzu Łapanowskim piszą internauci. I trudno się z tym nie zgodzić, mało kto bowiem z taką pasją potrafi opowiadać o ulubionych smakach i nowych przeżyciach kulinarnych.

Top Chef 7. Online też w 2018 roku

Przypomnijmy, że poprzednia, szósta edycja „Top Chef” emitowana była w środy o godz. 20.40. Przesunięcie godziny emisji związane jest z premierą nowego show Polsatu. „Umów się ze mną. Take Me Out” zajmie w środowej ramówce stacji miejsce „Świata według Kiepskich” — nowy program o randkowaniu będzie można oglądać o godz. 20.05.

W programie kulinarnym „Top Chef” biorą udział profesjonalni kucharze, którzy swoimi umiejętnościami i talentem są w stanie zrewolucjonizować gastronomiczny rynek w naszym kraju i nie tylko.

Zwycięzca programu „Top Chef 7” otrzyma w nagrodę 100 tysięcy złotych, którą będzie mógł przeznaczyć na dowolny cel, np. otwarcie własnej wymarzonej restauracji. Producentem programu jest Jake Vision. Program będzie można oglądać w telewizji i online.

RadioZET.pl/SI