Zamknij

"Top Gun: Maverick", "Mission: Impossible 7" i "Pogromcy duchów. Dziedzictwo" znowu opóźnione

02.09.2021 08:33
Top Gun" Maverick - Tom Cruise - kadr z filmu
fot. CAP/SFS/Capital Pictures/East News

Filmy "Top Gun: Maverick", "Mission: Impossible 7", "Pogromcy duchów. Dziedzictwo" i "Jackass Forever" otrzymały nowe daty premier. Produkcje zostały opóźnione z powodu pandemii koronawirusa. Kiedy trafią do kin? Co z nowym "Bondem"?

Pandemia COVID-19 ponownie uderza w kinematografię. Wytwórnia Paramount Pictures opóźniła daty premier wielu wyczekiwanych produkcji. Obsuwę zaliczą "Top Gun: Maverick", "Mission: Impossible 7", "Pogromcy duchów. Dziedzictwo" i "Jackass Forever". Kiedy trafią do kin?

"Top Gun: Maverick", "Mission: Impossible 7", "Pogromcy duchów. Dziedzictwo" - nowe daty premier

Kiedy w 2020 rozpoczęła się pandemia koronawirusa, wytwórnie filmowe postanowiły przełożyć wiele zaplanowanych filmów na późniejszy termin. Okazało się to słusznym pomysłem, bo i tak przez wiele tygodni kina na całym świecie stały zamknięte. Obecnie dzięki szczepionkom przeciwko COVID-19 sytuacja wydaje się bardziej opanowana niż kilkanaście miesięcy temu, jednak nowe warianty wirusa wciąż są zagrożeniem.

Jak podaje The Hollywood Reporter, z tego powodu szefowie Paramount zdecydowali się na opóźnienie kilku swoich nadchodzących filmów. Wśród nich znalazły się już kilkukrotnie odsuwane w czasie produkcje z Tomem Cruisem w roli głównej. Mowa o "Top Gun: Maverick" i "Mission: Impossible 7". Oba tytuły trafią do kin dopiero w roku 2022. Sequel filmu o pilotach wojskowych samolotów obejrzymy 27 maja 2022 roku. Natomiast kolejną przygodę Ethana Hawke'a będziemy mogli przeżyć 30 września 2022 roku.

Podobny los spotkał czwartą część filmu o wygłupach członków grupy Jackass. Ostatnia część serii zatytułowana "Jackass Forever" miała pierwotnie trafić do kin w październiku 2021 roku. Według nowego harmonogramu zadebiutuje dopiero 4 lutego 2022 roku. Przesunięto też premierę sequela "Ghostbusters". Tym razem opóźnienie jest niewielkie. "Pogromcy duchów. Dziedzictwo" mieli zadebiutować w kinach 11 listopada. Obecnie twórcy planują pokazać film światu kilka dni później - 19 listopada 2021 roku.

W przypadku "Pogromców duchów" opóźnienie wynika z premiery kolejnej produkcji Marvel Studios - "Eternals". Film o nowych superbohaterach w reżyserii Chloé Zhao zadebiutuje 5 listopada. Twórcy nowych "Ghostbuster" chcą więc wypuścić swój film, kiedy medialna burza wokół nowego tytułu MCU nieco przycichnie.

"Nie czas umierać" - czy nowy film o Jamesie Bondzie zaliczy kolejne opóźnienie?

Najdłużej wyczekiwanym filmem ostatnich lat jest 26. produkcja o przygodach Jamesa Bonda, w której Daniel Craig po raz ostatni wcieli się w agenta 007. "Nie czas umierać" ma trafić do kin 1 października 2021 roku. Na razie data nie została zmieniona i wygląda na to, że twórcy nie zamierzają ponownie opóźniać filmu. Tytuł miał kłopoty na długo przed pandemią koronawirusa, ponieważ zaliczył opóźnienia z powodu zmiany reżysera. COVID-19 nie pomógł i fani Bonda czekają na jego nową misję od kilkunastu miesięcy. Miejmy nadzieję, że plany wydawnicze "Nie czas umierać" nie zostaną zmienione.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter