Zamknij

Tom Cruise okradziony. Gwiazdorowi skradziono kopię filmu "Top Gun: Maverick"

06.09.2021 16:33
Tom Cruise
fot. Matt Crossick/Press Association/East News

Film "Top Gun: Maverick" został skradziony z samochodu Toma Cruisa. Czy opóźniona o wiele miesięcy produkcja wycieknie wkrótce do sieci?

Tom Cruise został okradziony. Wraz z wieloma cennymi rzeczami w skradzionym samochodzie gwiazdora była między innymi kopia długo wyczekiwanego filmu "Top Gun: Maverick". Istnieje spora szansa, że jeśli złodziej zorientował się, że posiada sequel kultowej produkcji z lat 80., mógł doprowadzić do przecieku filmu do sieci.

"Top Gun: Maverick" - kopia filmu ukradziona przez złodzieja

Film "Top Gun: Maverick" to ciąg dalszy słynnej produkcji "Top Gun" z Tomem Cruisem w roli głównej. Początkowo miał trafić do kin w połowie 2019 roku, ale z powodu kłopotów na planie premierę przełożono. Niestety pandemia koronawirusa spowodowała, że datę debiutu "Top Gun: Maverick" zmieniano jeszcze kilkukrotnie.

Jak podaje "The Sun", prawdopodobnie istnieją osoby spoza produkcji, które mogły już obejrzeć nadchodzący film. W sierpniu 2021 roku doszło do kradzieży samochodu spod Grand Hotel w Birmingham. Aktor znajdował się w angielskim mieście, ponieważ kręcił sceny do "Mission: Impossible 7". Wraz z samochodem ukradziono kosztowne bagaże gwiazdora, które znajdowały się w pojeździe. Wśród mienia Cruise'a znajdowała się kopia "Top Gun: Maverick". Według najnowszych doniesień samochód wraz z zawartością został odzyskany. Wśród przedmiotów był również nośnik z nadchodzącym kinowym hitem. 

Samochód udało się odzyskać trzy dni po kradzieży. Znaleziono go kilka kilometrów od miejsca przestępstwa w mieście Smethwick. Chociaż pojazd i rzeczy należące do Cruise'a udało się znaleźć, istnieje szansa, że złodziej mógł skopiować "Top Gun: Maverick". Nie ma na to żadnych dowodów, tymbardziej, że na razie nie ujęto sprawcy kradzieży. Może jednak zdarzyć się, że film będzie nielegalnie rozprowadzany przed premierą kinową, co zapewne nie byłoby w smak producentom "Top Gun: Maverick", jak i samemu Cruise'owi.

"Top Gun: Maverick" - kiedy premiera?

Wielokrotnie przekładana premiera filmu niedawno znowu została przesunięta na późniejszy termin. "Top Gun: Maverick" miał trafić do kin 27 maja 2022 roku. Ostatnio przedstawiciele studia Paramount zadecydowali jednak, że bezpieczniejszym terminem regularnej dystrybucji sequela będzie 30 września 2022 roku. Oprócz Cruise'a w filmie Josepha Kosinskiego wystąpili Miles Teller, Jennifer Connelly, Jon Hamm, Glen Powell, Ed Harris i Val Kilmer.

RadioZET.pl/The Sun