Zamknij

Top Model: Znana modelka krytykuje program. „Big Brother dla modeli, parodia mody”

Maciej Friedrich
09.10.2019 14:21
Top Model: Znana modelka krytykuje program. „Big Brother dla modeli, parodia mody”
fot. Instagram:@kajafunezsokola

„Top Model” niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród widzów, jednak najnowsza edycja spotkała się z głosami krytyki. W niepochlebny sposób o show wyraziła się między innymi znana modelka Kaja Funez Sokoła. Określiła program wręcz „parodią mody”.

Top Model” to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w ramówce stacji TVN. Modowe show przyciąga przed ekrany rzesze złaknionych emocji widzów. Rzeczywiście, w programie równie ważne co zadania stawiane przed modelami i modelkami, są ich wzajemne relacje i kontrowersyjne sytuacje. W 8. edycji byliśmy między innymi świadkami ostrego konfliktu uczestniczek oraz dramatycznej sytuacji, która zmusiła jedną z modelek to odejścia z programu. Nie każdemu przypadł do gustu mocno rozrywkowy charakter nowej edycji. Krytycznie na jego temat wypowiedziała się między innymi modelka i psycholog Kaja Funez-Sokoła.

Modelka Kaja Funez Sokoła ostro o „Top Model”

Kaja Funez-Sokoła to pochodząca z Wrocławia modelka, która ma na swoim koncie współpracę z międzynarodowymi markami, takimi jak Next, LaPerla, Shisheido czy Pinko. Aktualnie poświęciła się psychologii i psychoterapii uzależnień i współuzależnień.

W rozmowie z portalem Plejada Kaja nie szczędziła „Top Model” ostrych słów.

Dla mnie to parodia mody. Przykro się to ogląda, poziom idiotyzmu szybuje coraz wyżej z każdym odcinkiem. Chyba każdemu trudno jest uwierzyć, że tak wygląda praca modelki, chodzenie po ruchomych platformach, czy mężczyźni uczący się chodzenia na szpilkach [...] Oglądając program, miałam wrażenie, że widzę „Big Brothera” w wersji dla modeli, a nie program o modzie. Tylko po co stacja się dubluje, jednego już przecież mają – zastanawia się Funez-Sokoła.

 Top Model: Denis Chmielewski, faworyt widzów odpadł z programu. Nie chciał wykonać zadania

Była modelka skrytykowała również podejście producentów „Top Model” do uczestników i uczestniczek.

Jako psycholog wierzę w emocje uczestników i te są niepokojące. Oglądam to jako eksperyment psychologiczny, który, jak było widać na przykładzie Nikoli, ma bardzo negatywne konsekwencje. Pod wpływem dużego stresu, czujący się nadal niepewnie wobec jurorów i muszący być pod ostrzałem kamer uczestnicy, chyba nie do końca zdają sobie sprawę, że to dzięki takim jak oni ci znani pozostają znani, a oni są co najwyżej ciekawostką na chwilę [...] Współczuję uczestnikom, bo widzę, że lęk, niepewność i stres przeżywają autentycznie. Wypowiedzi Olgi, która upadla na wybiegu, były bardzo ciężkie, niemalże autoagresywne, a to zdaje się bardzo interesująca i wrażliwa dziewczyna. Taki program robi bardzo wiele szkód w rozwoju wartości i psychiki młodych ludzi – oceniła w rozmowie z Plejadą.

A co wy o tym myślicie? Czy rzeczywiście „Top Model” zasługuje na tak ostrą krytykę?

Zagłosuj

Uważasz, że Kaja słusznie skrytykowała "Top Model"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/plejada.pl/MF