Zamknij

Nie żyje finalistka „Top Model”. Została znaleziona naga na balkonie

Judyta Wanicka
02.12.2019 12:10
Top Model: Ivana Smit
fot. Instagram:@ivana_smit

Ivana Smit nie żyje. Finalistka belgijskiego „Top Model 2018” zmarła w tragicznych okolicznościach. 19-latka wypadła z 20. piętra wieżowca w Kuala Lumpur, gdzie bawiła się poprzedniej nocy. Jej nagie ciało znaleziono na balkonie kilka pięter niżej. Rodzina modelki podejrzewa zabójstwo.

Top Model: finalistka Ivana Smit wypadła z okna

Ivana Smit to holenderska modelka pochodząca z Malezji, która zdobyła popularność dzięki udziałowi w belgijskim „Top Model 2018”. 19-latka została znaleziona martwa na balkonie 6. piętra wieżowca w Kuala Lumpur. Policja ustaliła, że dziewczyna wypadła z 20. piętra. Była naga, a badania toksykologiczne wykazały, że przed śmiercią gwiazda „Top Model” piła alkohol i zażywała narkotyki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Innego zdania jest rodzina Ivany Smit, która twierdzi, że dziewczyna została zamordowana.

Top Model: Ivana Smit popełniła samobójstwo? 

Według malezyjskich śledczych zamroczona używkami Ivana Smit sama wypadła z balkonu. Wątek samobójstwa został wstępnie wykluczony. Bliscy zmarłej tragicznie gwiazdy „Top Model” od początku nie zgadzali się z tą wersją, dlatego zlecili wykonanie sekcji zwłok w Holandii. Na ciele Ivany znaleziono ślady mogące świadczyć o tym, że modelka była przez kogoś szarpana.

„The Sun” informuje, że sąd przychylił do wniosku rodziny o wznowienie śledztwa. Sprawa śmierci Ivany Smit jest obecnie prowadzona pod kątem zabójstwa. Głównymi podejrzanymi są Alex i Luna Johnsonowie, para ze Stanów Zjednoczonych, z którą modelka spędziła noc przed śmiercią. Małżeństwo złożyło już wyjaśnienia i zostało zwolnione z aresztu, po czym wróciło do USA. Johnsonowie zaprzeczają, że doszło do rękoczynów, a modelka została przez nich wypchnięta za barierkę balkonu. Luna Johnson wyznała w rozmowie z „Daily Mail”, że Ivana Smit była ich bliską przyjaciółką, z którą tworzyli seksualny trójkąt. 

RadioZET.pl/jw