Zamknij

"Tower of Terror": Scarlett Johansson gwiazdą nowego filmu Disneya. Co wiemy o produkcji?

24.06.2021 12:29
"Tower of Terror": Scarlett Johansson gwiazdą nowego filmu Disneya. Co wiemy o produkcji?
fot. Rex Features/East News

Scarlett Johansson wyprodukuje dla Disneya film "Tower of Terror", a także zagra w nim główną rolę. O czym opowie produkcja?

Scarlett Johansson, gwiazda nadchodzącej "Czarnej Wdowy" od Marvel Studios, widocznie nie zamierza rozstawać się z Myszą Miki. Po zakończeniu przygody z MCU aktorka weźmie na warsztat historię związaną z popularną atrakcją z disneyowskiego parku rozrywki.

"Tower of Terror" - Scarlett Johansson gwiazdą nowego filmu Disneya

Tower of Terror to jedna z najchętniej uczęszczanych atrakcji parków Disneya, która opiera się na spadającej windzie w przerażającym hotelu grozy. Nadchodząca produkcja nie będzie pierwszym podejściem do przeniesienia tego motywu na ekran - w 1997 roku powstał film "Straszny hotel" z Kirsten Dunst w jednej z głównych ról. 

Jak podaje Collider, do realizacji "Tower of Terror" przymierzano się już w 2015 roku. Film miał wówczas opowiadać o grupie hotelowych gości, którzy znikają z windy po uderzeniu pioruna. Z produkcją łączony był John August, jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Teraz ogłoszono, że Scarlett Johansson nie tylko zagra główną rolę w "Tower of Terror", ale także zajmie się jego produkcją za pośrednictwem swojej firmy These Pictures. Na obecną chwilę nie wiadomo, kto zajmie stołek reżyserki, ale poznaliśmy scenarzystę. Został nim Josh Cooley - twórca "Toy Story 4". Jak widać produkcja znajduje się jeszcze na bardzo wczesnym etapie realizacji, ciężko zatem mówić o choćby przybliżonej dacie premiery. Nie wiemy też, czy film trafi do kin, czy też od razu na platformę Disney +.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Collider.com