Zamknij

„Toxic Avenger” – powstanie nowa wersja słynnego horroru. Peter Dinklage w roli głównej

01.12.2020 15:17
Peter Dinklage, Emmy
fot. Sipa USA/Sipa USA/East News

„Toxic Avenger” to słynny z-klasowy horror studia Troma. Produkcja tak zła, że aż dobra, przez lata otoczona kultem. Właśnie potwierdzono, że powstanie nowa wersja filmu. W roli głównej, znany z „Gry o tron” Peter Dinklage.

„Toxic Avenger”, czyli „Toksyczny mściciel” to film Lloyda Kaufmana i Michaela Herza z 1984 roku. Jest to najsłynniejsza produkcja założonego przez nich studia filmowego Troma Entertainment, specjalizującego się w produkcjach dziwnych, obrzydliwych i zaskakujących. „Toxic Avenger” jest jedną z tych produkcji, która przez lata stała się kultowa i której seans w ramach pokazów specjalnych róznych festiwali filmowych, jest nie lada gratką dla widowni.

W 2018 prawa do postaci i tytułów studia Troma przejęła wytwórnia filmowa Legendary, z zamiarem stworzenia nowych wersji klasycznych już proukcji. „Toxic Avenger” ma być pierwszym filmem z nowej serii.

Zobacz także

Nowy „Toxic Avenger” - co już wiemy o produkcji?

Reżyserem filmu został Macon Blair, człowiek odpowiedzialny za produkcję „I Don’t Feel At Home in This World Anymore”, która otrzymała główną nagrodę na festiwalu Sundance.

Kaufman i Herz, czyli twórcy oryginalnego dzieła mają pełnić rolę producentów filmu, a z pierwszych informacji wynika, że wytwórnia będzie chciała nieco złagodzić ton oryginału.

Oryginalna produkcja skupia się na życiu dozorcy, który jest powszechnie wyśmiewany przez innych. Pewnego dnia mężczyzna przypadkiem wpada do pojemnika z toksycznymi odpadami. Zamiast zginąć, przemienia się w zdeformowanego superbohatera, który próbuje zemścić się za wyrządzone wcześniej krzywdy, a równocześnie pozbyć się złoczyńców, zamieszkujących miasteczko Tromaville.

Wedle informacji zebranych przez Deadline, nowa wersja miałaby skupić się bardziej na elementach historii, niepodejmowanych w szerokim zakresie w oryginale i przybliżyć relację bohatera z synem i rodziną. Toxi będzie musiał też uratować przyjaciół i lokalną społeczność przed wrogimi siłami zła. Czy zadanie się uda?

Peter Dinklage jako Toksyczny Mściciel

Portal Deadline ogłosił także, że Legendary odnalazło odtwórcę głównej roli. Nowym Toksycznym Mścicielem został Peter Dinklage, aktor najlepiej znany z roli Tyriona Lannistera w serialu HBO „Gra o tron”. Dinklage wystąpił także w znanych i lubianych franczyzach, jak „X-Men”, czy seria „Avengers”.

Czytaj także: Kevin sam w domu: Catherine O'Hara odtworzyła kultową scenę. "Mama Kevina" to hit sieci [WIDEO] 

Radiozet.pl/Antyradio.pl/Deadline.com