Zamknij

"Tragedia Makbeta": Nowy zwiastun filmu z Denzelem Washingtonem i Frances McDormand [WIDEO]

Natalia Hluzow
19.10.2021 16:47
Tragedia Makbeta zwiastun
fot. materiały prasowe Apple TV+

"Tragedia Makbeta" to pierwszy solowy film Joela Coena, będący adaptacją słynnej tragedii Shakespeare'a. W rolach głównych występują Denzel Washington i Frances McDormand.

"Tragedia Makbeta" doczekała się nowego zwiastuna. Film będący oryginalną produkcją Apple TV+ i A24 stanowi pierwsze solowe dzieło Joela Coena - połowy słynnego reżyserskiego duetu. W roli Lady Makbet osadzona została ulubiona aktorka Coenów - Frances McDormand. Jej męża zagra natomiast Denzel Washington.

"Tragedia Makbeta" (2021): Nowy zwiastun filmu [WIDEO]

Film zapowiadany jest jako opowieść o mordzie, szaleństwie, ambicji i napędzanych gniewem spiskach. Utrzymany w czarno-białej kolorystyce swoją stylistyką nawiązuje do niemieckiego ekspresjonizmu oraz filmów Ingmara Bergmana. Nowa zapowiedź "Tragedii Makbeta" po raz kolejny oddaje raczej klimat filmu, niż jego treść, ale tej nie trzeba chyba nikomu przypominać. "Makbet" to jeden z najsłynniejszych dramatów w historii, który doczekał się już dziesiątek ekranizacji na całym świecie. Sprawdźcie, jak prezentuje się najnowsza:

"Tragedia Makbeta" - Kiedy premiera?

"Tragedia Makbeta" debiutowała na Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku we wrześniu 2021 roku, gdzie zebrała świetne recenzje. Film trafi do kin 25 grudnia 2021 roku. Na Apple TV+ będziemy mogli oglądać go od 14 stycznia 2022.

RadioZET.pl/Collider