Zamknij

Film Małgorzaty Szumowskiej powalczy o Złotego Niedźwiedzia

Redakcja
19.12.2017 13:24
Film Małgorzaty Szumowskiej powalczy o Złotego Niedźwiedzia
fot. ons.pl

„Twarz", najnowszy film w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, znalazł się wśród pierwszych siedmiu tytułów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego Berlinale 2018.

„Twarz" to – jak czytamy w opisie dystrybutora – współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą, jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

Swoje filmy oprócz polskiej reżyserski w Konkursie Głównym pokażą: Gus van Sant, Wes Anderson (jego „Isle of Dogs" otworzy festiwal), Alexey German Jr. (polska koprodukcja), Philip Gröning, Thomas Stuber oraz Laura Bispuri.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie (nazywany też Berlinale) jest jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwali filmowych w Europie i na świecie. Odbywa się co roku w lutym.

Małgorzata Szumowska jest już znana berlińskiej publiczności. Polska reżyserka pokazała „W imię..." (2013), za który otrzymała nagrodę specjalną czytelników „Siegessaeule" i Nagrodę Jury Teddy za najlepszy film poświęcony środowisku LGBTQ. W 2015 roku Szumowska otrzymała natomiast Srebrnego Niedźwiedzia za głośny film „Body/Ciało" dla najlepszej reżyserki festiwalu.

RadioZET.pl/SI