Zamknij

„Twój Vincent" coraz bliżej Oscara!

Redakcja
13.11.2017 10:19
 „Twój Vincent" coraz bliżej Oscara!
fot. YouTube

Film „Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana znalazł się na liście animacji, które zakwalifikowały się wstępnie do wyścigu po nominację do Oscara.

Animacja „Loving Vincent" (polski tytuł to „Twój Vincent") w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana opowiada o życiu i zagadkowej śmierci Vincenta van Gogha. Ten wyjątkowy film będzie rywalizował o nominację do Oscara z produkcjami takimi jak: „Lego Batman: Film", „Auta 3" czy „"Gru, Dru i Minionki". Oficjalne nominacje do Oscara ogłoszone zostaną 23 stycznia 2018.

Choroba, szaleństwo czy... zatrucie farbami? Co zabiło Vincenta van Gogha?

– 27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie –  można przeczytać o filmie „Twój Vincent" w oficjalnym komunikacie dystrybutora.

Od czasu międzynarodowej premiery „Twojego Vincenta" na prestiżowym festiwalu w Annecy filmowa historia o tajemniczej śmierci van Gogha była chwalona przed media na całym świecie. Film doczekał się znakomitych recenzji także w Polsce. Trzymamy kciuki nie tylko za nominację, lecz także za samą nagrodę.

RadioZET.pl/SI