Zamknij

Twórcy filmu "Twój Vincent" zekranizują popularną polską powieść. Jest już pierwsze zdjęcie

23.07.2020 14:05
Kadr z filmu "Twój Vincent"
fot. Instagram/@dorota_kobiela

"Twój Vincent" to ceniona przez krytyków animacja ukazująca życie i twórczość Vincenta van Gogha. Twórcy filmu zekranizują popularną polską powieść. Mowa o "Chłopach" Władysława Reymonta.

Twórcy filmu "Twój Vincent" zekranizują popularną polską powieść. Jest już pierwsze zdjęcie. Mowa o "Chłopach" Władysława Reymonta. Przypominamy, że Dorota Kobiela i Hugh Welchman, osiągnęli spektakularny sukces, tworząc film o życiu Vinceta van Gogha. Para ujawniła już kilka szczegółów dotyczących nowego projektu.

Zobacz także: Netflix: Julia Roberts gwiazdą nowego filmu. Wiemy, kto będzie jej partnerował 

Twórcy filmu "Twój Vincent" zekranizują popularną polską powieść

"Twój Vincent" to animacja z 2017 roku, która w nietypowy sposób przedstawiała losy holenderskiego artysty. Film został doceniony przez Amerykańską Akademię Filmową i dyskutowano o nim na całym świecie. Tym razem twórcy "Twojego Vincenta" wezmą na warsztat klasyk polskiej literatury - "Chłopów" Władysława Reymonta.

Wiadomo, że ekranizacja "Chłopów" ma się ukazać jeszcze w 2020 roku. Podobnie, jak w książce, ma przedstawiać losy mieszkańców wsi Lipce, a główną bohaterką będzie Jagna. I to właśnie jej portret został udostępniony. Poniżej można zobaczyć, jak wygląda bohaterka.

Twórcy filmu chcą ukazać Jagnę, jako silną dziewczynę, która nie potrafi się odnaleźć w wiejskiej rzeczywistości. To właśnie z jej perspektywy zobaczymy film. Prace nad produkcją już trwają, jednak nie jest jeszcze znana dokładna data premiery.

W projekt zaangażowany jest Łukasz Rostkowski znany jako L.U.C. Muzyk ma się zająć oprawą muzyczną filmu.

Przypominamy, że "Chłopi" to jedno z najważniejszych dzieł Reymonta. Pisarz otrzymał za powieść Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. 

Zobacz także: Netflix podał 10 najchętniej oglądanych filmów w historii [LISTA] 

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Granice.pl