Zamknij

„Ulica Strachu – Trylogia: 1994” na pierwszym zwiastunie horrorowej serii Netflixa [WIDEO]

29.06.2021 12:27
Ulica Strachu - Trylogia: 1994 - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Netflix

„Ulica Strachu – Trylogia: 1994” to pierwszy z trzech powiązanych ze sobą filmów z dreszczykiem, które platforma streamingowa Netflix wypuszcza w te wakacje. W sieci zawitał właśnie pierwszy pełnoprawny zwiastun pierwszego odcinka. Co mówi nam o filmie?

„Ulica Strachu – Trylogia: 1994” to dzieło, stworzone przez Leigh Janiak na podstawie powieści R.L Stine’a, twórcy słynnej serii „Gęsia Skórka”. Każdy z filmów opowie pewną odnogę przerażającej historii o klątwie, która od blisko trzech stuleci nawiedza pewne amerykańskie miasteczko. Pierwsza odsłona osadzone jest w połowie lat 90. XX wieku, ale poprzednie cofają nas do 1978 a następnie aż do 1666, gdy klątwa została rzucona po raz pierwszy.

Cofając się w czasie mamy poznać coraz więcej przerażających szczegółów dotyczących sprawy i zobaczyć jak przez dziesięciolecia zmieniał się sposób działania nadprzyrodzonego mordercy.

„Ulica Strachu – Trylogia: 1994” – zwiastun 

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy pełnoprawny zwiastun pierwszej odsłony serii. Materiał prezentuje się następująco:

„Ulica Strachu – Trylogia: 1994” – obsada i ekipa

Reżyserką i główną scenarzystką wszystkich trzech filmów jest Leigh Janiak, najlepiej znana z pracy przy serialach „Outcast: Opętanie”, „Krzyku” od MTV czy nowego serialu Amazon Prime Video „Panic”. Janiak wyreżyserowała też horror „Miesiąc miodowy” z gwiazdą „Gry o ton” i „Sprawy idealnej” Rose Leslie.

Na ekranie w pierwszej części trylogii „Ulica Strachu” zobaczymy natomiast gwiazdę „Stranger Things” Mayę Hawke oraz  takich aktorów jak: Kiara Madeira, Olivia Scott Welch, Ashley Zukerman, Julia Rehwald czy Noah Bain Garret.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Ulica Strachu – Trylogia: 1994”  – kiedy premiera?

Pierwszy film z serii zadebiutuje na Netflix już w najbliższy piątek, 2 lipca. Kolejne odcinki – z dopiskiem 1978 i 1666 pojawią się w serwisie 9 i 16 lipca.

Czytaj także: „The Lighthouse” jako manga. Zaskakujący rodzaj promocji horroru w Japonii