Zamknij

Tom Holland jako Nathan Drake. Pierwsze oficjalne zdjęcie z adaptacji gry „Uncharted”

22.10.2020 18:02
Netflix, Tom Holland, Diabeł wcielony
fot. mat. prasowe Netflix

„Uncharted” to popularna seria gier komputerowych i konsolowych, w których gracz wciela się w postać poszukiwacza skarbów Nathana Drake’a. O pracach nad filmową adaptacją gry mówiło się od lat. Teraz wygląda, że projekt wreszcie naprawdę ruszył w kopyta. Sony zaprezentowało pierwsze oficjalne zdjęcia.

„Uncharted” to seria gier wytrówni Naughty Dog, która doczekała się już dziewięciu części, na różne systemy i konsolePierwszy tytuł, zatytułowany„Uncharted: Fortuna Drake'a” trafił na sklepowe półki już w 2007 roku, a od tego czasu każdy tytuł cieszy się niesłabnącą popularnością.

O filmowej adaptacji mówi się już od kilu lat, jednak projekt wciąż pozostawał w sferze planów. Wygląda na to, że wytwórnia Sony Pictures przeszła od słów do czynów i rzeczywiście rozpoczęły się zdjęcia do adaptacji. 

Zobacz także

Tom Holland jako Nathan Drake – zobacz zdjęcia

W sieci zadebiutowały właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia, przedstawiające młodego brytyjskiego aktora w słynnej roli. Tak Tom Holland prezentuje się w roli Nathana Drake’a:

Co ciekawe – również wydawca gier, firma Naughty Dog, podzieliła się zdjęciami aktora na planie. Na fotografii, umieszczonej w serwisie Twitter dziś popołudniu widzimy, możemy zobaczyć Toma Hollanda, który rozmawia z Nolanem Northem, aktorem, który podkłada głos pod postać Drake'a we wszystkich growych odsłonach cyklu. Nie jest jednak pewne czy mężczyzna pojawił się, by nagrać cameo do filmu, czy aby podzielić się swoimi uwagami z ekipą. 

"Znajdź kogoś kto patrzy na Ciebie, jak Nate na Nate'a" – możemy przeczytać pod fotografią.

Film „Uncharted” – co już wiadomo?

Film „Uncharted” nie ma być bezpośrednią adaptację żadnej z dotychczasowych odsłon cyklu, a działać raczej na zasadzie filmowego prequela, przyglądającego się postaci Drake’a, zanim stał się słynnym bohaterem, którego historię poznaliśmy w serii gier.

Za kamerą filmu stanął Ruben Fleischer, najlepiej znany jako reżyser filmów „Venom”, czy obu części „Zombieland”. Na ekranie zobaczymy zaś: Toma Hollanda w głównej roli. Wszystko wskazuje na to, że towarzyszyć mu będzie Mark Wahblerg, który od tak dawna związany jest z projektem, że pierwotnie to on miał się wcielać w głównego bohatera. Teraz plotki głoszą, że aktor, znany chociażby z filmów z serii „Transformers”, wcieli się w mentora Nathana.

Jak podają zagraniczne media, na ekranie panom towarzyszyć mają także: Antonio Banderasa, Sophia Taylor Ali i Tati Gabrielle.

Film „Uncharted” – kiedy premiera?

Na chwilę obecną premiera filmu zapowiedziana jest na 16 lipca 2021.

Czytaj także:  Netflix za darmo – nowa promocja. Gigant VOD testuje darmowe dostępy na weekend.