Zamknij

„Underdog” kinowym hitem. Film z Mamedem Khalidovem podbił polskie kina

Redakcja
17.01.2019 12:03
„Underdog” kinowym hitem. Film z Mamedem Khalidovem podbił polskie kina
fot. Instagram:@underdog_film_official

„Underdog” zaliczył w kinach doskonały start. Film z Erykiem Lubosem i Mamedem Khalidovem osiągnął w polskich kinach lepszy wynik otwarcia niż opowieść o kultowym Rockym Balboa. Ilu widzów przyciągnął do kina?

Underdog” to filmowa historia upadku zawodnika MMA oraz jego walki nie tylko o powrót na szczyt, ale i o własną rodzinę i psychiczny spokój. Obraz jest kinowym debiutem jednego z właścicieli federacji KWS Macieja Kaulskiego. W główną rolę Borysa „Kosy” Kosińskiego wciela się Eryk Lubos. Największe zainteresowanie wzbudzało jednak przed premierą, jak poradzi sobie z aktorskim wyzwaniem międzynarodowy mistrz KSW Mamed Khalidov. Od 11 stycznia możemy oglądać produkcję w kinach. Jak poradziła sobie w weekend otwarcia?

ZOBACZ: Oświadczyny na premierze "Underdog"

Kadr z filmu
fot. Instagram:@underdog_film_official

„Underdog” pobił rekord popularności

Pierwszy polski film o MMA okazał się prawdziwym hitem. Według krajowego box office „Underdog” zaliczył najlepsze otwarcie filmu sportowego w styczniu w krajowych kinach. W zeszły weekend obejrzało go 285 tysięcy widzów, co pozwoliło mu pokonać takie hity, jak „Creed”, „Rocky Balboa” czy „Za wszelką cenę”. Żaden inny obraz nie przyciągnął przed ekrany większej liczby widzów.

Krajowy sukces bardzo cieszy, jednak „Underdog” ma również szansę podbić serca zagranicznych widzów. Film ma pojawić się w kinach w między innymi w Belgii, Holandii, Norwegii, USA, Kanadzie oraz w Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie trafi łącznie do 250 kin. Miejmy nadzieję, że we wszystkich krajach zostanie doceniony przynajmniej tak mocno, jak miało to miejsce w Polsce tuż po premierze.

ZOBACZ TEŻ: "Kler" bije wszelkie rekordy. Ponad 4 miliony widzów

RadioZET.pl/MF