Zamknij

Urszula Gałecka nie żyje. Ceniona aktorka miała 71 lat

26.11.2021 08:30
Urszula Gałecka
fot. Polfilm/East News

Urszula Gałecka nie żyje. Aktorka odeszła w wieku 71 lat w Warszawie. Była znana z występu w takich produkcjach jak "Kolumbowie", "Polowanie na muchy" czy "Czekam na Monte-Carlo". W latach 70. została uznana za jedną z najpiękniejszych kobiet polskiego kina.

Urszula Gałecka nie żyje. Smutna wiadomość pojawiła się w mediach społecznościowych. Aktorka miała 71 lat. Gałeckiej wróżono wielką karierę, jednak wycofała się z aktorstwa, gdy była u szczytu popularności.

Zobacz także:  Lou Cutell nie żyje. Gwiazdor serialu "Kroniki Seinfelda" miał 91 lat

Urszula Gałecka nie żyje. Ceniona aktorka miała 71 lat

Urszula Gałecka nie żyje. Szczegóły dotyczące jej śmierci nie są znane. Aktorka przyszła na świat 30 marca 1950 roku. Największą popularność zyskała na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Zadebiutowała w 1968 roku w filmie "Molo".  Zagrała w takich produkcjach jak "Kolumbowie", "Polowanie na muchy", "Czekam na Monte-Carlo" oraz "Album polski".

Aktorka porzuciła karierę i wycofała się ze świata filmu. Wcześniej wróżono jej wielką popularność. Zachwycano się jej talentem i urodą. Ona wolała się jednak skupić na macierzyństwie i życiu rodzinnym. Smutną informację o jej śmierci przekazał profil "Demony seksu i seksbomby PRL-u" na Facebooku. Jak można przeczytać:

Największa postać przypadła jej w dramacie sportowym "Czekam w Monte-Carlo" w którym jej bohaterka nazywała się Ursula Anderson, co było zabawnym nawiązaniem do Ursuli Andress, Gałecka ze względu na typ urody była nazywana jej polskim odpowiednikiem

Zobacz także:  Art LaFleur nie żyje. Gwiazdor komedii "Śnięty Mikołaj" miał 78 lat

RadioZET.pl/Film.interia.pl