Zamknij

"V/H/S/94": pięć przerażąjących historii w zwiastunie antologii horrorów [WIDEO, DATA PREMIERY]

17.09.2021 13:34
V/H/S/94 - kadr z filmy
fot. Shudder/materiały prasowe

Platforma Shudder zaprezentowała zwiastun antologii grozy "V/H/S/94". Jak prezentują się mroczne opowieści rzekomo znalezione na starych kasetach VHS?

Film "V/H/S/94" to kontynuacja serii horrorowej antologii rozpoczętej w 2012 roku. Akcja nowej części rozgrywa się w połowie ostatniej dekady XX wieku. Jakie pełne grozy historie zobaczymy tym razem?

"V/H/S/94": zobacz zwiastun horroru

Ostatni raz o serii "V/H/S" było słychać w roku 2013, kiedy światło dzienne ujrzała jej druga część. Po latach przerwy twórcy postanowili przywrócić ją do życia, opowiadając pięć zupełnie nowych, jeżących włos na głowie historii.

W sieci pojawił się zwiastun produkcji "V/H/S/94" - zbioru pięciu nagrań, których zawartość rzekomo wydarzyła się naprawdę. Film został stworzony w technice filmowej znanej jako found footage, czyli stylizowaniu produkcji na znalezione amatorskie nagranie. Wydarzenia prezentowane są z perspektywy kamery należącej do jednego z bohaterów filmu. Jak prezentuje się zwiastun "V/H/S/94"?

Za przedsięwzięcie odpowiada David Brucker. W "V/H/S/94" zobaczymy pięć odrębnych historii grozy, które wyreżyserowali Simon Barrett, Chloe Okuno, Ryan Prows, Jennifer Reeder i Timo Tjahjanto. W rolach głównych wystąpili Anna Hopkins, Sean Patrick Dolan, Dru Viergever, Dax Ravina, Christian Lloyd, and Kimmy Choi.

Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabuły "V/H/S/94".

W filmie "V/H/S/94", po odkryciu tajemniczej kasety, brutalny oddział SWAT, przeprowadza intensywny nalot na odległy magazyn, tylko po to, by odkryć złowrogą sektę. Policjanci w zbiorze nagranych przez nią wcześniej materiałów odkrywają koszmarny spisek.

Zapowiada się więc niezwykle złowrogo.

"V/H/S/94": kiedy premiera?

Film stworzony przez platformę Shudder i serwis Bloody Disgusting zadebiutuje już 6 października 2021 roku. Niestety nie wiadomo, kiedy będzie dostępny w Polsce, ponieważ w naszym kraju serwis Shudder nie jest aktywny. Fani kina grozy muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

RadioZET.pl/Bloody Disgusting/YouTube