Zamknij

Vanessa Kirby - najlepsze filmy i seriale z udziałem nominowanej do Oscara aktorki [TOP 5]

24.04.2021 17:05
The Crown - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Vanessa Kirby to obiecująca młoda aktorka, która coraz odważniej radzi sobie w Hollywood. W tym roku powalczy o Oscara, a tymczasem my wskazujemy filmy i seriale z jej udziałem, które warto obejrzeć.

Oscary 2021 już za pasem. Vanessa Kirby to brytyjska aktorka, która powalczy o Oscara za najlepszą rolę kobiecą w filmie " Cząstki kobiety". Z tej okazji postanowiliśmy sporządzić listę 5 najlepszych filmów i seriali, w których zagrała Vanessa Kirby.

Zobacz także

Vanessa Kirby - Top 5 filmów i seriali z udziałem aktorki

W oczekiwaniu na 93. ceremonię wręczenia Oscarów, przedstawiamy listę 5 szczególnie wartych uwagi produkcji, w których zagrała Vanessa Kirby i których nie wolno przegapić. Na liście znalazły się łącznie 4 filmy i jeden serial.

1. "The Crown" (2017-), twórca: Peter Morgan

Serial Netflixa opowiada historię panowania na brytyjskim tronie królowej Elźbiety II. Kirby wciela się w serialu w księżniczkę Małgorzatę, siostrę królowej, a produkcja dość wyraźnie zarysowuje różnice charakterologiczne międy kobietami. Rola Vanessy Kirby zyskała ogromną przychylność widzów, krytyków i gremiów przyznających prestiżowe nagrody. Aktorka została nominowana za swoją rolę do nagrody Emmy i wyróżnienia od Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych.

2. "Cząstki kobiety" (2020), reż. Kornél Mundruczó

Przejmujący dramat, opowiadający o młodej kobiecie, która musi poradzić sobie z nagłą i niespodziewaną utratą dziecka. Poruszająca rola i niezwykle bliski bohaterom film sprawiają, że współodczuwamy ból bohaterki przez cały seans - od piorunującego, nakręconego na jednym ujęciu początku - po nietypowy finał.

3. "Świat, który nadejdzie"

Prezentowany na festiwalu w Wenecji oraz Sundance Film Festival film opowiada o romansie dwóch kobiet w połowie XIX wieku na amerykańskiej prerii. Zaskakująca, sensualna opowieść o miłości, która musi poradzić sobie z przeciwnościami losu. Wyciszona, wycofana bohaterka Kirby zyskuje nowe życie, gdy poznaje postać Katherine Waterston. Nieźle zrealizowany melodramat.

4."Obywatel Jones" (2020), reż. Agnieszka Holland

Film Agnieszki Holland, prezentowany podczas festiwalu w Berlinie. Jest o opowieść o dziennikarzu Garethie Jonesie, który dzięki pomocy Ady Brooks - bohaterki Vanessy Kirby – wpadł na trop wielkiego problemu – klęski głodowej na Ukrainie. Film miesza różne gatunki, by pokazać walkę o wyjawienie prawdy.

5. "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw"

Odmienn rola Vanessy Kirby, która po roli w "Mission Impossible: Fallout" pokazuje, że potrafi się świetnie odnaleźć w rozpędzonym kinie akcji. W spin-offie "Szybkich i wściekłych" Kirby gra siostrę Jasona Stathama i pokazuje, że potrafi nie tylko posłużyć się bronią, ale i zaprezentować niezwykłe sztuczki akrobatyczne.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także:  Oscary 2021: Faworyci, przewidywania - Kto wygra w poszczególnych kategoriach?

RadioZet.pl