Zamknij

"Venom 2: Carnage" z nową datą premiery. Film trafi do kin wcześniej niż zapowiadano

07.09.2021 09:44
Venom 2: Carnage
fot. Spny Pictures/materiały prasowe

"Venom 2: Carnage" trafi do kin wcześniej, niż to planowano. Studio Sony Pictures przyśpieszyło datę premiery filmu z Tomem Hardym i Woodym Harrelsonem w rolach głównych. 

Fani filmu "Venom" będą zadowoleni. Oficjalnie potwierdzono, że druga część serii zadebiutuje na dużym ekranie dwa tygodnie wcześniej, niż pierwotnie planowano. Kiedy zobaczymy film "Venom 2: Carnage"?

"Venom 2: Carnage" z nową datą premiery?

Jeszcze do niedawna krążyły plotki mówiące, że sequel "Venoma" zaliczy kolejne opóźnienie. Według ostatnich doniesień przesuwany od prawie roku film Sony Pictures na licencji Marvela miał trafić do kin dopiero na początku roku 2022.

Okazało się, że informacje nie są prawdziwe. Sony oficjalnie ogłosiło, że "Venom 2: Carnage" zobaczymy już 1 października 2021 roku. Ostatnia data premiery była zaplanowana na 15 października, więc fani komiksów Marvela i słynnego przeciwnika Spider-Mana, będą mogli obejrzeć film dwa tygodnie wcześniej. W Polsce data pozostała bez zmian, więc zobaczymy film z dwutygodniowym poślizgiem.

Prawdopodobnie na decyzję szefów studia miał wpływ rekordowy wynik finansowy filmu Marvel Studios "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", który stał się drugą najlepiej zarabiającą produkcją roku 2021. Mimo że pandemia koronawirusa nadal trwa i – co gorsza – pojawiają się nowe warianty COVID-19, frekwencja kinowa znacznie się zwiększyła.

"Venom: Carnage" - o czym jest film?

"Venom 2: Carnage" to ciąg dalszy opowieści o granym przez Toma Hardy'ego Eddiem Brocku - dziennikarzu, który spotkał na swojej drodze jednego z Symbiotów - kosmicznych organizmów, mogących łączyć się z innymi istotami żywymi. Po połączeniu stali się Venomem - trudnym do okiełznania antybohaterem, ratującym San Francisco. Część druga serii została wyreżyserowana przez Andy'ego Serkisa. Antagonistą jest tytułowy Carnage - inny Symbiot, który postanowił połączyć się z szalonym seryjnym mordercą Cletusem Kasadym, granym przez Woody'ego Harrelsona. Venom będzie musiał stawić czoła potworowi, siejącemu rzeź.

RadioZET.pl/Twitter/Sony Pictures