Zamknij

Paskudny plakat filmu "Venom 2: Carnage" potwierdza datę premiery produkcji Marvela [FOTO]

01.09.2021 13:45
Venom - Tom Hardy - kadr z filmu
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

Twórcy filmu "Venom 2: Carnage" zaprezentowali nowy plakat nadchodzącej produkcji. Grafika nie zachwyca wizualnie, ale potwierdza, kiedy zobaczymy sequel.

Druga część filmu o Venomie zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji twórcy produkcji "Venom 2: Carnage" zamieścili w sieci niefortunny plakat, przypominający, że do spotkania dwóch tytułowych Symbiotów zostało już tylko kilka tygodni.

"Venom 2: Carnage" - nowy plakat przypomina  o premierze filmu Marvela

Pierwsza część "Venoma" zadebiutowała w roku 2018. Chociaż solowa produkcja o komiksowym przeciwniku Spider-Mana nie cieszyła się uznaniem krytyków, film zarobił zadowalającą ilość pieniędzy, by producenci zdecydowali się na powołanie do życia sequela.

"Venom 2: Carnage" to ciąg dalszy przygód dziennikarza Eddiego Brocka zespolonego z kosmicznym organizmem, który gustuje w ludzkich mózgach i... czekoladzie. Tym razem Venomowi przyjdzie się zmierzyć z nowym Symbiotem - przerażającym Carnage'em, który narodzi się po połączeniu z ciałem Cletusa Kasady'ego - szalonego seryjnego mordercy. Twórcy filmu pokazali nowy plakat, przedstawiający głównych bohaterów produkcji.

Venom: Carnage - plakat filmu
fot. Sony Pictures/materiały prasowe

Nowa grafika filmu opartego na komiksach Marvela przedstawia literę V, w którą wpisano głowy głównych bohaterów. Tuż nad tytułem zaprezentowano też głównego przeciwnika w pełnej krasie. I chociaż kompozycja grafiki nie jest najgorsza i wpisuje się w standard kina superbohaterskiego, wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Głowy bohaterów "Venoma" wyglądają na nieumiejętnie wklejone i nienaturalnie umieszczone na plakacie. Najgorzej prezentuje się twarz Woody'ego Harrelsona, któremu dodatkowo doprawiono dziwnie prezentującą się fryzurę.

Trudno powiedzieć, z czego wynika prezencja plakatu, bo Sony Pictures to potężna korporacja, dysponująca środkami finansowymi na zatrudnienie profesjonalnych grafików. Tymczasem nowa grafika sprawia wrażenie internetowej amatorskiej pracy fana Venoma. Abstrahując jednak od względów wizualnych, plakat potwierdza ważną kwestię - film "Venom 2: Carnage" trafi do kin 15 października 2021 roku, a więc w terminie, który ostatnio planowano. Tym samym ucięto plotki mówiące, że produkcja została przesunięta, otrzymując styczniową datę premiery.

"Venom: Carnage" - o czym jest film?

Ze zwiastunów wynika, że w drugiej części "Venoma" zobaczymy narodziny nowego Symbiota. Produkcja będzie silnie inspirować się komiksowym debiutem tytułowego antagonisty oraz serią z lat 90. pod tytułem "Maximum Carnage". W filmie Eddie odwiedzi Kasady'ego, by przeprowadzić z nim wywiad. Skazany na śmierć psychopata ugryzie dziennikarza, przez co do jego organizmu dostanie się materiał genetyczny Venoma. Podczas wykonywania wyroku morderca przeistoczy się w Carnage'a. Ucieknie z ośrodka Ravencroft Institute wraz z inną skazaną - Shriek. Wspólnie wyruszą, by dokonać masakry na mieszkańcach San Francisco. Przeszkodzić im w tym może jedynie Venom.

W filmie reżyserowanym przez Andy'ego Serkisa oprócz Toma Hardy'ego i Harrelsona wystąpili Michelle Williams, Frances Barrison, Stephen Graham, ean Delaney, Larry Olubamiwo, Reid Scott oraz Peggy Lu. "Venom 2: Carnage" trafi do polskich kin już 15 października 2021 roku.

RadioZET.pl/Sony Pictures