Zamknij

Powstaje film o Violetcie VIllas

Redakcja
23.08.2017 10:09
Powstaje film o Violetcie VIllas
fot. Wikipedia

Trwają pracę nad filmem o życiu Violetty Villas. Zobacz, co wiadomo już o produkcji.

Kto zagra w filmie? To na razie utrzymywane jest przez produkcję w tajemnicy. Wiadomo, że w matkę gwiazdy – Janinę Cieślak – wcieli się Grażyna Błęcka-Kolska.

Media kolorowe do roli głównej typują Annę Ilczuk, Margaret i Izę Miko, ale reżyserka stanowczo stwierdza, że jest za wcześnie na konkrety. – Jesteśmy na etapie castingów. Wybiorę aktorkę, która będzie najbardziej wiarygodna dla historii, którą opowiadam – tłumaczy Karolina Bielawska w rozmowie z Wirtualną Polską.

Bielawska zapowiedziała także, że fabuła nie będzie typową biografią. – Film będzie opowiadał o początkach kariery i o tym, jak niemożliwe staje się możliwe – zdradziła reżyserka w wywiadzie dla portalu SFP.org.pl. – Będzie to opowieść o wolności i cenie jaką przychodzi za nią zapłacić – dodała.

Violetta Villas była artystką wszechstronną – wykonywała zarówno muzykę rozrywkową, jak i kompozycje klasyczne, a także arie operowe i operetkowe. Zasłynęła również coverami wykonań popularnych piosenek amerykańskich i francuskich. Wykreowała styl hollywoodzkiej gwiazdy z lat 60., który realizowała przez całą karierę. Jej znakiem rozpoznawczym były długie blond włosy i bajeczne kreacje.

RadioZET.pl/SI