Zamknij

Julia Wieniawa na planie "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2". Aktorka podzieliła się pierwszym zdjęciem

09.04.2021 09:06
W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 - Julia Wieniawa - kadr z filmu
fot. Michał Chojnacki/ Akson Studio/ materiały prasowe

Julia Wieniawa pokazała na Instagramie pierwsze zdjęcie z powstającej kontynuacji horroru "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2". Co fotografia zdradza na temat fabuły filmu?

Horror "W lesie dziś nie zaśnie nikt" doczeka się drugiej części. Właśnie ruszyły zdjęcia do kontynuacji slashera z Julią Wieniawą w roli głównej. Aktorka podzieliła się na Instagramie pierwszą fotografią z planu filmowego. Co przedstawia?

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" - Julia Wieniawa na planie horroru

Określenie polski horror zazwyczaj wywołuje ironiczny uśmiech na twarzy fanów kina. Tego typu produkcji nie ma na rodzimym rynku dużo, a jeśli już się pojawią, nie należą do najlepszych filmów. Wyjątkiem jest slasher Bartosza M. Kowalskiego z 2020 roku pod tytułem "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Reżyser umiejętnie wykorzystał ikoniczne elementy klasyki podgatunku kina grozy i przeniósł je na polski grunt. Nic więc dziwnego, że horror doczeka się kontynuacji.

Według informacji podanych przez samą gwiazdę "W lesie dziś nie zaśnie nikt", na początku kwietnia 2021 roku rozpoczęły się zdjęcia do drugiej części filmu. Na Insta Stories Julii Wieniawy, która powróci jako Zosia Wolska, pojawiła się fotografia z planu.

Julia Wieniawa/Instagram
fot. Julia Wieniawa/Instagram
Julia Wieniawa/Instagram
fot. Julia Wieniawa/Instagram

Tajemnicę wokół fotografii rozwiał screen z konwersacji z kontem na Instagramie platformy Netflix, na której można oglądać pierwszą część filmu.

Pierwsza część opowiadała o obozie letnim dla młodzieży z problemami. Wakacyjny wypad szybko przerodził się w rzeź nastolatków. Okazało się bowiem, że w tytułowym lesie grasują dwaj zdeformowani psychopaci, po kolei eliminujący głównych bohaterów. Zosia, w którą wciela się Wieniawa, była jedną z nielicznych ocalałych postaci. Wygląda jednak na to, że jej koszmar się jeszcze nie skończył.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" - kiedy premiera polskiego horroru?

Z materiałów udostępnionych kilka tygodni wcześniej przez twórców horroru wynika, że akcja filmu znowu rozegra się w obozie harcerskim, który został sterroryzowany w pierwszej części przez dwóch zmutowanych braci. Przedstawiciele Akson Studio podzielili się też obsadą filmu. W "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" oprócz Julii Wieniawy wystąpią, Mateusz Więcławek, Zofia Wichłacz, Andrzej Grabowski, Wojciech Mecwaldowski, Izabela Dąbrowska, Sebastian Stankiewicz, Robert Wabich. Zobaczymy więc kilku dobrze znanych bohaterów oraz poznamy zupełnie nowe postacie. "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" trafi na platformę Netflix już jesienią 2021 roku.

RadioZET.pl/Instagram
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET