Zamknij

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2": Netflix ujawnił datę premiery polskiego horroru

08.09.2021 09:27
W lesie dziś nie zaśnie nikt - grafika promocyjna
fot. Netflix/materiały prasowe

Netflix zdradził, kiedy zobaczymy drugą część polskiego horroru "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Premiera filmu odbędzie się w ramach "Netflix & Chills".

Już niedługo na Netflix trafi druga część polskiego horroru "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Przedstawiciele platformy zdradzili, kiedy będziemy mogli obejrzeć film w reżyserii Bartosza Kowalskiego.

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2": kiedy premiera?

Pierwsza część slashera z Julią Wieniawą w roli głównej została bardzo dobrze przyjęta nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Film trafił na platformę Netflix z powodu kłopotów dystrybucyjnych związanych z pandemią koronawirusa i wyszło mu to na dobre. Obecnie twórcy doszlifowują sequel produkcji, która trafi na platformę streamingową tej jesieni.

Jak podaje Bloody Disgusting, Netflix ogłosił plany na Halloween 2021. Wśród horrorów, które zadebiutują w bazie serwisu w tym roku w ramach wydarzenia "Netflix & Chills" znajdzie się "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2". Na razie nie podano pełnej daty premiery, ale wiadomo, że produkcja trafi na platformę w październiku, zapewne pod koniec miesiąca, bliżej daty święta Halloween. Fani pierwszej części są więc zapewne zadowoleni, że niebawem zobaczą kontynuację horroru.

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2": o czym będzie film?

Oprócz przybliżonej daty premiery poznaliśmy również oficjalny opis fabuły sequela. W drugiej części "W lesie dziś nie zaśnie nikt" głównym bohaterem będzie Adaś (Mateusz Więcławek) - młody policjant z wioski na Podlasiu. Odrzucany przez rówieśników i piękną Wanessę, będzie próbował znaleźć swoje miejsce w otaczającym go społeczeństwie. Powróci również wątek Zosi (Julia Wieniawa), która przeżyła masakrę urządzoną przez dwóch zdeformowanych braci w pierwszej części filmu. Tym razem bohaterka ma się zaprezentować od zupełnie nowej strony.

Według zapowiedzi twórców film będzie przewrotną, ironiczną, groteskową i krwawą opowieścią o poszukiwaniu miłości i odkrywaniu siebie w świecie, który bardziej nas dzieli, niż jednoczy. To slasher, który tym razem wywróci reguły gatunku do góry nogami. Scenarzystami "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" są Bartosz Kowalski i Mirella Zaradkiewicz. W rolach głównych wystąpili Mateusz Więcławek, Julia Wieniawa, Zofia Wichłacz, Andrzej Grabowski, Wojciech Mecwaldowski, Izabela Dąbrowska, Sebastian Stankiewicz oraz Robert Wabich.

RadioZET.pl/Bloody Disgusting