Zamknij

Chris Hemsworth jako Hulk Hogan w nowym filmie Netflixa

Redakcja
22.02.2019 12:07
Chris Hemsworth jako Hulk Hogan w nowym filmie Netflixa
fot. Adriana M. Barraza / WENN.com/agefotostock/East News

Chris Hemsworth to aktor doskonale znany widzom między innymi z roli mocarnego Thora w serii filmów Marvela. Teraz przed aktorem kolejne wyzwanie. W nowym filmie Netflixa będzie musiał poradzić sobie z rolą Hulka Hogana, legendy wrestlingu.

Chris Hemsworth to australijski aktor, który swoją karierę rozpoczynał w operze mydlanej „Zatoka serc”, która otworzyła mu drogę do kariery w Hollywood. Mogliśmy oglądać go między innymi w „Wyspie strachu” i horrorze „Dom w głębi lasu”. Jednak najbardziej rozpoznawalną kreacją Hemswortha jest Thor, jeden z superbohaterów serii Marvel Studios. To właśnie rola cynicznego nordyckiego herosa przyniosła mu największy rozgłos i  sympatię widzów. Już niedługo zobaczymy go w wyczekiwanym „Avengers: Endgame. Tymczasem Chris będzie musiał zmierzyć się z kolejną kreacją umięśnionego herosa, tym razem niewywodzącego się z kart komiksów, ale z amerykańskiego ringu.

Chris Hemsworth
fot. Jay Maidment/Collection Christophel/East News

Chris Hemsworth jako Hulk Hogan

Jak informuje „The Hollywood Reporter”, Netflix obsadził Chrisa Hemswortha w głównej roli w filmie poświęconym Hulkowi Hoganowi, legendzie amerykańskiego wrestlingu. Hogan, a właściwie Terry Gene Bollea, jest uznawany za najsłynniejszego wrestlera w historii, który w dużej mierze przyczynił się do popularyzacji tego typu rozrywki sportowej. Popularny Hulk jest dwunastokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Świata WWF. Jego kariera trwała ponad 35 lat, pojawiał się również w filmach i serialach. Polscy widzowie mogą kojarzyć go między innymi z „Rocky III” oraz serialu „Błękitny Grom”. W Stanach Zjednoczonych postać Hogana była otoczona niemal kultem, powstał nawet ruch fanowski zawodnika nazywany „Hulkomanią”.

Hulk Hogan
fot. 0000554/Reporter

>>Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Hemsworth wydaje się doskonałym wyborem do roli wrestlera. Jest doskonale zbudowany, a Hogan przydomek „Hulk” przyjął, inspirując się bohaterem Marvela. Nie wiadomo jeszcze, kiedy możemy spodziewać się nowej produkcji Netflixa, pojawiły się jednak informacje dotyczące twórców filmu. Za reżyserię ma odpowiadać Todd Philips odpowiedzialny między innymi za powstającego „Jokera”, scenariuszem zajmie się natomiast Scott Silver.

RadioZET.pl/MF