Zamknij

Weekend 13-14 lutego: Co obejrzeć w kinie i na VOD: Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video?

12.02.2021 17:00
Sound Of Metal - kadr z filmu
fot. materiały prasowe M2Films

Weekend 13-14 lutego: co warto obejrzeć w kinie i na platformach streamingowych? Wreszcie możemy o to zapytać, gdyż od 12 lutego (w trybie warunkowym) ponownie otworzyły się sale kinowe. Sprawdziliśmy dla was oferty kin studyjnych oraz najpopularniejszych serwisów VOD dostępnych w Polsce. Podpowiadamy, jakie hity przygotowali dostawcy treści. Co obejrzeć w weekend? Przekonajcie się, czytając nasze zestawienie.

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczór. Co obejrzeć w kinie? Co warto zobaczyć na platformach streamingowych: Netflix, HBO GOAmazon Prime Video czy Apple TV+ ? Przejrzeliśmy dla was repertuar oraz listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 13-14 lutego? Przekonajcie się sami. 

Weekend 13-14 lutego: Co obejrzeć w kinie?

Kino działa obecnie w trybie warunkowym, co oznacza, że za dwa tygodnie rząd zrewiduje czy decyzja o otwarciu kin nie zostanie odwrócona. Z tego powodu największe sieci kin zdecydowały się na razie nie otwierać swoich wrót dla widzów. Za to kina studyjne pękają aż w szwach od bogatej oferty kulturalnej, zaserwowanej zgłodniałym rozrywki widzom. Dystrybutorzy filmowi i szefowie kin przygotowali repertuary na pierwszy weekend. Sprawdzajcie repertuar swojego lokalnego kina studyjnego. My wybraliśmy kilka najciekawszych propozycji.

Zobacz także

"Sound of Metal"Znakomity dramat o muzyku rockowym, który z dnia na dzień traci słuch. Mężczyzna jest przerażony i nie wie, co ma zrobić. Stara się jednak nie poddawać i za wszelką cenę szuka rozwiązania Riz Ahmed jest w swojej roli znakomity. Nic dziwnego, że otrzymał niedawno nominację do Złotego Globu za portret głównego bohatera.

"Czarownica miłości"

Intrygujący komedio-horror, nawiązujący do wielu innych gatunków filmowych. Historia pewnej czarownicy, która po przyjeździe do małego miasteczka, zaczyna szukać miłości. Oczywiście pomagając sobie czarami i magią. Nie zawsze wszystko idzie po jej myśli, co prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń. Jak wybrnie z nich bohaterka?

Zobacz także

"Palm Springs"

Andy Samberg, dobrze znany z serialu "Brooklyn Nine Nine" oraz Cristin Milioti ("Matka" z "Jak poznałem Waszą matkę") w komedii pokroju "Dnia Świstaka". Pewna para w kółko przeżywa ten sam dzień w malowniczej miejscowości. Nie wiedząc, dlaczego tak się dzieje, musi poradzić sobie z niecodziennym problemem poprzez szczerą i otwartą rozmowę. Intrygujący film, który zaskarbił sobie przychylność widzów, krytyków i gremium przyznającym prestiżowe nagrody, gdyż Samberg został za tę rolę nominowany do Złotego Globu.

Zobacz także

"Na rauszu" 

Duński kandydat do Oscara, ze znakomitym Madsem Mikkelsenem, to opowieść o grupie mężczyzn w średnim wieku, którzy postanawiają przetestować nietypową teorię, wedle której ludzie są najszczęśliwsi, gdy utrzymują stały poziom upojenia alkoholowego. Co jednak zdarzy się, gdy rzeczywiście będą wiecznie chodzić "na rauszu"? Film Thomasa Vinterberga to doskonały dramat, który w szeroki sposób podchodzi do problemu picia alkoholu. Jego film unika prostych odpowiedzi i celowo zakreśla szerokie spektrum - dobrych, jak i złych stron, wynikających z picia.

"Helmut Newton: Piękno i Bestia"

Film dokumentalny, przyglądający się sylwetce słynnego fotografa Helmuta Newtona. 

"Zabij to i wyjedź z tego miasta"

Film animowany nagrodzonego na festiwalu w Gdyni reżysera Mariusza Wilczyńskiego stanowi "ekstrakt z polskości" - przefiltrowaną wersję wszystkich naszych narodowych przywar i specyficznego, charkterystycznego dla naszego kraju sposobu myślenia. Nietypowe, zaskakujące, uwierające kino, które potrafi nas szczerze poruszyć, jeśli tylko wsiąkniemy w jego nietypową warstwę audiowizualną.

Zobacz także

Warto zwrócić uwagę także na pokazy specjalne innych filmów, które w regularnej dystrybucji będą w kolejnych miesiącach. To filmy, jak: "Słudzy", "Niepamięć", "Metamorfoza ptaków" i  "Proste rzeczy" z repertuaru festiwalu Nowe Horyzonty, "Jeszcze jest czas", czyli debiut reżyserski Viggo Mortensena, czy doskonały dramat w stylistyce horroru "Relikt".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Weekend 13-14 lutego: Co obejrzeć na Netflix?

"Do Wszystkich Chłopców: Zawsze I Na Zawsze"

Finał trylogii dla nastolatek, bazującej na serii książek Jenny Han. Lara Jean musi zdecydować się na kolejny krok ze swoim chłopakiem - co zrobić, gdy oboje skończą szkołę? Czy rozjadą się po różnych częściach kraju, wyjeżdżając na studia? Czy ich miłość przetrwa? Jedno jest pewne - to będzie emocjonujący rok w życiu bohaterów.

"Pogrzeby u Bernardów"

Nietypowe reality show, w którym podążamy za członkami rodziny Bernardów, którzy posiadają rodzinny dom pogrzebowy. Dziesięcioodcinkowy serial przygląda się, w jaki sposób Bernardowie łączą koniec z końcem i w jak nietypowy sposób pomagają bliskim zmarłego poradzić sobie ze stratą. Ciekawy punkt wyjściowy i nietypowe zachowanie bohaterów dokumentu sprawiają, że seans może przysporzyć nam niezapomniane wrażenia.

"Miłość do kwadratu"

Polska komedia romantyczna, opowiadająca o tym, że pozory mylą. Zwłaszcza gdy niektórzy zdają się wieść podwójne życia. Skromna nauczycielka "po godzinach" jest wziętą modelką. Z jakiegoś powodu nie wszyscy jednak widzą w dziewczynie tę samą osobę. Tak, jak główny bohater, który wzdychając do modelki, zaczyna umawiać się z nauczycielką, nie poznając, że to jedna i ta sama osoba. Przedziwna komedia omyłek, wedle sprawdzonego klucza komedii romantycznych.

Zobacz także

Weekend 13-14 lutego: Co obejrzeć na HBO GO?

"Anioł"

Podczas wakacji zdyskredytowany atleta zakochuje się w pełnej uroku prostytutce. Ich relacja zmieni sposób jego myślenia o własnym życiu. 

"Miesiąc miodowy"

Thriller science fiction, który opowiada o naturze zaufania w związkach. Para małżeńska bierze udział w nietypowym eksperymencie, który rozgrywa się w motelu. Wystawi on na próbę nie tylko relację pary, ale także percepcję rzeczywistości każdego z nich. Przewrotny film.

Weekend 13-14 lutego: Co obejrzeć na Amazon Prime Video?

"Mapa maleńkich wspaniałości"

Dwoje uwięzionych w pętli czasowej nastolatków musi współpracować, by się z niej uwolnić, mimo przeciwnych intencji. (Opis za: Filmeb).

"The Family Man"

Oryginalny serial platformy streamingowej Prime Video, opowiadający o mężczyźnie, który pracuje dla amerykańskiego NSA, chroniąc kraj przed terrorystami, a równocześnie udaje przed rodziną, że jest zwykłym pracownikiem rządowym. Musi więc chronić swoją "podwójną tożsamość" przed najbliższymi, co rodzi w nim całą serię różnorodnych napięć. 

Czytaj także: Sundance Film Festival 2021 - zwycięzcy i relacja z festiwalu