Zamknij

Weekend 13-14 marca: Co obejrzeć w kinie i na VOD: Netflix, HBO GO i Apple TV+?

12.03.2021 17:51
Cherry - kadr promocyjny
fot. materiały prasowe Apple TV

Weekend 13-14 marca: co warto obejrzeć w kinie i na platformach streamingowych? W czterech województwach - mazowieckim, lubuskiem, pomorskim i warmińsko-mazurskim to ostatni weekend otwartych kin do 28 marca. Będzie to więc ostatnia szansa na zobaczenie ciekawych premier. Sprawdziliśmy dla was oferty kin studyjnych oraz najpopularniejszych serwisów VOD dostępnych w Polsce. Podpowiadamy, jakie hity przygotowali dostawcy treści. Co obejrzeć w weekend? Przekonajcie się, czytając nasze zestawienie.

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczór. Co obejrzeć w kinie? Co warto zobaczyć na platformach streamingowych:  Netflix,  HBO GO i  Apple TV+? Przejrzeliśmy dla was repertuar oraz listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 13-14 marca? Przekonajcie się sami. 

Weekend 13-14 marca: Co obejrzeć w kinie?

"Amonit"

"Amonit" to historia rodzącego się uczucia między dwoma kobietami, rozgrywająca się na chłodnych brytyjskich plażach. Kate Winslet i Saoirse Ronan wcielają się w parę, która poznaje się przy okazji szukania skamielin na plażach Dorset. Z początku niechętne wobec siebie, później zaczynają coraz lepiej się rozumieć i zbliżać. Film Francisa Lee ("Piękny kraj") to powolnie rozgrywany melodramat, opowiadający o sile uczucia.

Zobacz także

"Oto My"

Zakwalifikowany do programu prestiżowego festiwalu filmowego w Cannes, izraelski obraz opowiadający o relacji ojca i jego formalnie pełnoletniego syna ze spektrum autyzmu. Po osiągnięciu pełnoletniości, młody chłopak powinien się usamodzielnić i wyjechać zamieszkać samemu w specjalistycznym domu opieki. Czy jest jednak na to gotowy? Co więcej - czy jest na to gotowy jego ojciec, który przez lata stworzył z synem tak zgrany duet, pełen utartych sposobów zachowania i małych rytuałów, że sam nie wiem jak poradzić sobie bez swojego pierworodnego. "Oto my" to urokliwa historia o tym, co to znaczy dorastać i być panem swojego losu.

"Każdy ma swoje lato"

Rozgrywająca się podczas letniego obozu historia rozkwitu miłości dwójki nastolatków. Gdy zbuntowana nastolatka, która pojechała do małego miasteczka, by pracować w kuchni i pomagać przy tzw. oazie, poznaje dwa lata starszego chłopaka, nie spodziewa się, że ich relacja nie tylko zawróci jej w głowie, ale także pozwoli odkryć dawno skrywane rodzinne sekrety jej wybranka. Po tym lecie już nic nie będzie takie samo, a oboje dwa razy zastanowią się, gdy komuś tak łatwo zaufają.

Weekend 13-14 marca: Co obejrzeć na HBO GO? 

"Pokolenie"

Nowy serial platformy HBO Max, przyglądający się nastolatkom z tzw. Pokolenia Z. Serial, którego jedną z producentek jest twórczyni serialu "Girls" Lena Dunham, to bezkompromisowa opowieść o bolączkach dzisiejszej młodzieży, pokazana jednak ze specyficznej perspektywy. Produkcja stara się szokować na każdym kroku, a jednocześnie stanowić głos młodego pokolenia. Pomysłodawczynią i scenarzystką serialu jest bowiem 19-letnia Zelda Barnz, która starała się oddać w tej produkcji sposób mówienia, myślenia i zachowania swoich rówieśników, podrasowując i przefiltrowując jednak te doświadczenia przez pryzmat dynamicznego serialu telewizyjnego.

Zobacz także

"Dwie matki"

"Dwie matki" to węgierski film dokumentalny produkcji HBO Europe. Film stanowi kameralną opowieść, dotykającą tematów miłości wolności. Historia opowiada o dwóch kobietach w nieheteronormatywnym związku, która pragnie zaadoptować dziecko. Czy jest to w ogóle możliwe? Jak wyglądają procedury na Węgrzech? Film przygląda się procesowi walki o szczęście.

"Ogień"

Thriller z elementami kryminału. Melinda jest samotną i dość niestabilną emocjonalnie pracownicą stacji benzynowej, która czuje że żyje w ciągłym cieniu swojej pewnej siebie i przebojowe koleżanki z pracy. Gdy stacja zostaje napadnięta przez zdesperowanego mężczyznę, Melinda widzi w tym szansę, by nawiązać z nim bliższą relację. Bez względu na to, kto może zostać przy okazji tego zajścia skrzywdzony czy ranny. Zaskakujący portret nietypowych bohaterów. W obsadzie m.in Josh Hutcherson i Suki Waterhouse.

Weekend 13-14 marca: Co obejrzeć na Netflixie?

"Dzień na tak"

Rodzinna komedia z udziałem Edgara Ramireza i Jennifer Garner, pokazująca ile radości można mieć w życiu, jeśli człowiek rozbudzi w sobie swoje wewnętrzne dziecko. Rodzice trójki dzieci podejmują wyzwanie: będą odpowiadać "tak" na każdą propozycję, która padnie z ust ich pociech. Bo w końcu - co może pójść nie tak? "Dzień na tak" to urokliwa komedia dla całej rodziny.

"Dopasowani"

Serial science-fiction w duchu "Czarnego lustra". "Dopasowani" (org. "The One") to adaptacja książki Johna Marrsa, w której zadaje się bardzo ciekawe pytanie  — jak wyglądałby nasz świat, gdybyśmy mogli znaleźć idealnego partnera na podstawie dopasowania DNA? To punkt wyjściowy dla dramatycznej historii, przedstawionej w serialu.

"Papierowe życie"

W Stambule pracownik magazynu, decyduje się przyjąć pod swój dach zagubionego chłopca, który nie ma się gdzie indziej podziać. Spotkanie z młodym chłopakiem budzi w nim jednak wspomnienia z własnego traumatycznego dzieciństwa. "Papierowe życie" to dramat o radzeniu sobie z trudną przeszłością.

Zobacz także

Weekend 13-14 marca: Co obejrzeć na Apple TV+?

"Cherry"

"Cherry: Niewinność Utracona" to adaptacja powieści Nico Walker "Świeży", opowiadająca prawdziwą historię autora, który po powrocie z wojny w Iraku, nie radzi sobie z otaczającą go rzeczywistością. Bohater nie dość, że boryka się z syndromem stresu pourazowego to jeszcze uzależnił się od narkotyków i popadł w długi. Musi nauczyć się na nowo wiązać koniec z końcem, gdy wpada na "genialny pomysł". Postanawiam napaść na bank, by w ten sposób wydostać się z długów. Bo przecież co może pójść nie tak? "Cherry" to film duetu reżyserskiego, który dał nam najbardziej kasowy film w historii, czyli "Avengers: Koniec gry".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także:  "Nie otwieraj oczu": Netlix zapowiada spin-off głośnej produkcji. Kiedy premiera?