Zamknij

Weekend 2-3 października - co obejrzeć w kinie i na VOD: Netflix, HBO GO, Apple TV+ i innych?

01.10.2021 13:37
Nie czas umierać - kadr z filmu
fot. materały prasowe Forum Film

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem. Przychodzimy z pomocą, wybierając najciekawsze propozycje z nowości dostępnych na najpopularniejszych platformach streamingowych. Co obejrzeć w weekend 2-3 października? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć na platformach streamingowych:  Netflix,  HBO GOApple TV+ i pozostałych? Przejrzeliśmy dla was  listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 2-3 października? Przekonajcie się sami. 

Weekend 2-3 października: co obejrzeć w kinie?

"Nie czas umierać"

Najnowszy film o przygodach Jamesa Bonda i pożegnanie Daniela Craiga z rolą słynnego agenta. Produkcja wieńczy historię, rozpoczętą w "Casino Royale" i podejmuje pytanie o to, co tak naprawdę oznacza bycie Agentem 007. Ciekawy, bawiący się schematami film, który daje widzom wszystko, to czego oczekują od filmu o Bondzie, ale nakreślając też wiele kwestii w nowym, zaskakującym świetle. Intygujące zwieńczenie sagi z Craigiem.

Czytaj także:  "Nie czas umierać", czyli pożegnanie Daniela Craiga z rolą Bonda

"Człowiek, który sprzedał swoją skórę"

Opowieść o granicach artystycznego przekazu. Syryjczyk ucieka ze swojego kraju przed skutkami wojny domowej. Trafia do Libanu, gdzie spotyka pewnego artystę, który przedstawia mu propozycję nie do odrzucenia. Mężczyzna stanie się żywym płótnem - na jego plecach zostaje bowiem wytatuowana jedyna rzecz, na której najbardziej mu zależy - wiza do państw Schengen. "Człowiek, który sprzedał swoją skórę" to opowieść przewrotna i zaskakująca, stawiająca pytania o granice artystycznego przekazu i udzielającac nietypowych odpowiedzi.

"Gagarine"

Francuski dramat o mieszkańcach pewnego paryskiego osiedla, które ma zostać oddane do rozbiórki. Spojrzenie na problemy społeczności, która musi poradzić sobie z decyzją władz miasta i znaleźć nowe lokum. Celowe nawiązanie do postaci Yuriego Gagarina jest nieprzypadkowe i znajduje swoje odzwierciedlenie w wizualnej warstwie filmu. Produkcja znalazła się w programie festiwalu w Cannes w 2020 roku.

"Rodzinka rządzi"

Druga część urokliwej animacji dla całej rodziny, przyglądającej się losom potomstwa głównych bohaterów oryginalnego filmu. Produkcja pozwala zobaczyć różnicę pokoleniową między bohaterami pierwszej części, a tym jak w dzisiejszej rzeczywistości radzą sobie nowi bohaterowie. Pełna humorystycznych sytuacji opowieść o sile wychowania. 

RadioZET zaprasza na film, a na naszym Instagramie prowadzimy specjalny konkurs, w którym do zdobycia wejściówki na wybrane seanse:

Weekend 2-3 października: co obejrzeć na platformie Netflix?

"Diana: Musical"

Musical sceniczny, przyglądający się losom księżniczki Diany. Produkcja przedstawia losy Diany Spencer, która stała się częścią brytyjskiej rodziny królewskiej w formie musicalu. W oczekiwaniu na nowy sezon " The Crown" oraz głośną " Spencer" z Kristen Stewart - jak znalazł.

"Winni"

Amerykańska wersja słynnego duńskiego thrillera, który w 2018 roku zaskarbił sobie ogromną przychylność widzów i krytyków, stając się nawet duńskim kandydatem do oscarowej nominacji w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Nowa wersja stanowi dość wierne odtworzenie tamtego filmu, ale udział Jake'a Gyllenhaala sprawia, że film po raz kolejny potrafi wciągnąć widza w emocjonalną grę.

"Sprzątaczka"

Miniserial na bazie bestsellerowej powieści. Młoda matka próbuje wiązać koniec z końcem, pracując jako sprzątaczka w domu pięknych i bogatych ludzi. Dzięki takiemu punktowi wyjściowemu, scenarzyści tworzą opowieść o dysproporcjach współczesnej Ameryki i wyraźnym podziale klas. "Sprzątaczka" staje się natomiast dziełem, które można czytać w duecie z reportażem "Nomadland" i jego nagrodzoną Oscarem adaptacją.

"Kroniki Seinfelda"

Dziewięć sezonów znanego i lubianego amerykańskiego sitcomu o komiku, który pisze skecze na bazie perypetii swoich najbliższych znajomych. Serial cieszy się ogromną popularnością wśród widzów, którzy od lat dyskutują, która z produkcji jest zabawniejsza - "Seinfeld" czy "Przyjaciele".

Weekend 2-3 października: co obejrzeć na platformie HBO GO?

"Być jak James Bond"

Film dokumentalny, przyglądający się 15 latom historii Daniela Craiga jako Agenta Jej Królewskiej Mości. Produkcja przybliża kulisy powstania wszystkich pięciu filmów z udziałem brytyjskiego aktora, a także odpowiada na pytanie co tak naprawdę oznacza być Jamesem Bondem. Film nie tylko dla fanów.

"Zwięrzęta nocy"

Piorunująca, nominowana do Oscara i Złotego Globa adaptacja powieści Austina Wrighta, to najczystszej klasy thriller, który stanowi największą z możliwych pochwałę literatury i jej mocy oddziaływania. Historia rozgrywa się w dwóch płaszczyznach – kobieta czyta powieść swojego ukochanego, zadedykowaną specjalnie dla niej. Razem z bohaterką oglądamy wydarzenia przedstawione w powieści i dajemy się wciągnąć w poruszającą i pełną silnych emocji opowieść o porwaniu, morderstwie oraz próbie zemsty. "Zwierzęta nocy" to jeden z najlepszych filmów ostatnich lat.

Weekend 2-3 października: co obejrzeć na platformie Apple TV+?

"The Problem with John Stewart"

Nowy program typu late-show ze słynnym ameyrkańskim prowadzącym, Johnem Stewartem. W każym odcinku nowego formatu, dziennikarz i satyryk podejmie ważny i drażliwy temat ze wspólczesnej historii i przedstawi go na swój specyficzny sposób. 

Czytaj także: Festiwal w Gdyni: "Wszystkie nasze strachy" najlepszym filmem roku! Kto jeszcze zdobył nagrody?

RadioZET.pl/materiały prasowe HBO GO/