Zamknij

Weekend 20-21 lutego: Co obejrzeć w kinie i na VOD: Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video?

19.02.2021 16:50
O wszystko zadbam - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Netflix

Weekend 20-21 lutego: co warto obejrzeć w kinie i na platformach streamingowych? Wreszcie możemy o to zapytać, gdyż od 12 lutego (w trybie warunkowym) ponownie otworzyły się sale kinowe. Sprawdziliśmy dla was oferty kin studyjnych oraz najpopularniejszych serwisów VOD dostępnych w Polsce. Podpowiadamy, jakie hity przygotowali dostawcy treści. Co obejrzeć w weekend? Przekonajcie się, czytając nasze zestawienie.

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczór. Co obejrzeć w kinie? Co warto zobaczyć na platformach streamingowych: Netflix, HBO GOAmazon Prime Video czy Apple TV+ ? Przejrzeliśmy dla was repertuar oraz listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 20-21 lutego? Przekonajcie się sami. 

Weekend 20-21 lutego: Co obejrzeć w kinie?

Kina, zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Miniserstwa Zdrowia otwarte są od 12 lutego. Na razie jednak działają w trybie warunkowym, z ograniczoną liczbą publiczności. W tej sytuacji otworzyły się jedynie kina studyjne, które kuszą jednak bogatą ofertą pokazów przedpremierowych. W tym tygodniu na ekranach grane są zatem pozycje, o których wspominaliśmy w poprzednim tygodniu, a także kilka nowości. Wśród najciekawszych są:  

"Obiecująca. Młoda. Kobieta"

Carey Mulligan w rozpędzonym thrillerze, o kobiecie która szuka zemsty na osobach, które przekeśliły jej ambitne plany na przyszłość. Film zbiera zewsząd świetne recenzje, chwalące przede wszyskim grę aktorską.

"Umrzesz mając 20 lat"

Młoda matka słyszy niepokojącą wróżbę dotyczącą przyszłości jej nowo narodzonego syna. Zrobi wszystko, by zapowiadane wydarzenia nie doszły do skutku. Czy jej plan się powiedzie?

Zobacz także

Weekend 20-21 lutego: Co obejrzeć na Netflix?

„O wszystko zadbam”

Rosamund Pike i Peter Dinklage (najlepiej znany z wielokrotnie nagradzanej roli Tyriona Lannistera w "Grze o tron") łączą siły w komedii akcji o kobiecie, która próbuje oszukiwać starsze osoby "metodą na wnuczkę". Proceder uchodzi jej na sucho. Do czasu, aż spotka na swojej drodze godną przeciwniczkę, która nie zawaha się przed użyciem wszystkich środków w walce o własne dobro.

„Plemiona Europy”

Nowy serial science-fiction od Netflixa, mający ambicje powtórzyć sukces serialu "Dark". Akcja serialu rozgrywa się w 2074 roku, po katastrofie, która spowodowała że z mapy Europy zniknęły państwa. Pozostała ludność podzieliła się na plemiona, które teraz toczą ze sobą boje. Na los kontynentu wpływ może mieć trójka rodzeństwa, która znalazła się w samym centrum konfliktu, samemu nie zdając sobie z tego sprawy.

Zobacz także

Weekend 20-21 lutego: Co obejrzeć na HBO GO?

„Nędznicy”

Nominowany do Oscara i Złotego Globa za najlepszy film nieanglojęzyczny, francuski dramat, przyglądający się życiu na blokowiskach na przedmieściach Paryża. Starcie gangów, walka z policją to codzienność młodych chłopaków, głównych bohaterów obrazu. "Nędznicy" to nieupiększony portret szarej codzienności, ukazujący, jak niewiele potrzeba, by rozpoczęła się rewolucja. Przewrotne dzieło, celowo nawiązujące do słynnej powieści Victora Hugo. 

„Most szpiegów”

Nagrodzony Oscarem i Złotym Globem za rolę Marka Rylenca, film Stevena Spielberga, przyglądający się burzliwej sytuacji podczas Zimnej Wojny. Amerykański prawnik, broniąc w sądzie sowieckiego szpiega, ratuje go przed karą śmierci. Wkrótce pojawia się możliwość wymiany więźnia na pilota USA zestrzelonego nad terytorium ZSRR.

Zobacz także

Weekend 20-21 lutego: Co obejrzeć na Amazon Prime Video?

„Internat”

Hiszpańskojęzyczny serial grozy, którego akcja rozgrywa się w szkole z internatem. 

Weekend 20-21 lutego: Co obejrzeć na Apple TV+?

„For All Mankind”, sezon 2

2. sezon serialu science-fiction od Apple TV+, w którym to Rosjanie wygrali wyścig w Kosmos. Serial przygląda się, jak taki przebieg historii wpłynąłby na bardzo wiele aspektów życia nie tylko astronautów, ale i zwykłych ludzi. 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także: Kina przeżywają prawdziwe oblężenie. Rekordowa frekwencja po zniesieniu obostrzeń.