Zamknij

Weekend 24-25 lipca: co obejrzeć w kinie i na platformach VOD: Netflix, HBO GO, Apple TV+ i Amazon?

23.07.2021 13:21
Masters of the Universe - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem. Przychodzimy z pomocą, wybierając najciekawsze propozycje z repertuaru kin oraz nowości dostępnych na najpopularniejszych platformach streamingowych. Co obejrzeć w weekend 24-25 lipca? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć w kinach oraz na platformach streamingowych:  Netflix,  HBO GO, Amazon Prime VideoApple TV+ i pozostałych? Przejrzeliśmy dla was  listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 24-25 lipca? Przekonajcie się sami. 

Weekend 24-25 lipca: co obejrzeć w kinie?

"Snake Eyes: Geneza G.I.Joe"

Prequel serii blockbusterów z serii "G.I.Joe", bazujących na serii zabawek dla dzieci. Najnowsza produkcja z udziałem Henry'ego Goldinga, gwiazdy filmów "Bajecznie bogaci Azjaci" i "Last Christmas", skupia się na postaci Snake Eyes'a i jego burzliwej przeszłości. Z filmu dowiemy się, w jaki sposób mężczyzna posiadł umiejętności ninja i nauczył się tak dobrej walki wręcz. Produkcja odkryje także nieznane kary przeszłości i każe bohaterowi stawić czoła swoim własnym demonom.

"Wojna z dziadkiem"

Komedia z udziałem Roberta DeNiro. Po śmierci żony, dziadek wprowadza się do rodzinnego domu Petera. Chłopiec nie jest zadowolony, że musi dzielić swoją prywatną przestrzeń ze starszym mężczyzną, więc wypowiada mu tytułową wojnę. Rozpocznie się zabawa na wspólne przepychanki i mniej lub bardziej udane żarty. W miarę trwania konfliktu, okaże się jednak jak wielka jest siła rodzinnych więzi. Urokliwa komedia dla całej rodziny.

"Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza"

Film dokumentalny, przyglądający się życiu i karierze słynnego polskiego sportowca i uczestnika Igrzysk Olimpijskich. Władysław Kozakiewicz był tyczkarzem i mistrzem w swojej dziedzinie. Zasłynął jednak z tzw. "gestu Kozakiewicza", którym uraczył radziecką publiczność, wygwizdującą jego wyczyny podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie 1980 roku. Produkcja Ksawerego Szczepanika przyjrzy się temu, jak i innym znamiennym momentom kariery sportowca.

Weekend 24-25 lipca: co obejrzeć na Netflix?

"Władcy Wszechświata: Objawienie"

Nowa wersja słynnej animacji dla najmłodszych, w której główną rolę odgrywał He-Man. Nowy serial, stworzony pod okiem Kevina Smitha, jest bezpośrednią kontynuacją wątków z produkcji z końca lat 80., ale także nową historią, osadzoną w tym samym świecie. We "Władcach Wszechświata: Objawienie" zobaczymy dobrze znanych, jak i nowych bohaterów, którzy walczyć będą z siłami zła, aby zachować pokój w swojej krainie. Nostalgiczny powrót do dzieciństwa.

"Sky Rojo", sezon 2

Nowe odcinki rozpędzonego serialu od twórców "Domu z papieru" to kontynuacja przygód trzech tancerek erotycznych, które uciekają przed swoim szefem. Nowe odcinki to jeszcze więcej absurdalnych sytuacji, przesady i wszystkich tych elementów, które spodobały się widzom premierowej serii.

"Ostatni list od kochanka"

Spokojny melodramat w gwiazdorskiej obsadzie. Brytyjska dziennikarka odkrywa zapomniane listy miłosne sprzed 50 lat. Czytając je, odkrywa intrygującą i wciągającą historię, pełną konwenansów i zapomnianych manier. Czytając listy, zaczyna zastanawiać się nad własnymi wyborami uczuciowymi, przez co historia zaczyna toczyć się dwutorowo, porównując losy dwóch odmiennych kobiet, żyjących w różnym czasie, acz przeżywających podobne rozterki. Shailene Woodley, Felicity Jones, Callum Turnenr czy znany z "Midsommar. W biały dzień" i serialu HBO "Gosta" Vilhelm Blomgren, to główne gwiazdy tego filmu.

Weekend 24-25 lipca: co obejrzeć na HBO GO?

"Music Box"

Pierwszy z całej serii filmów dokumentalnych, poświęconych najważniejszym festiwalom i wydarzeniom muzycznym, które zapisały się zlotymi zgłoskami w historii rozrywki. Pierwsza produkcja opowiadać będzie oczywiście o słynnym festiwalu Woodstock. "Pokój, miłość i agresja" to obraz o legendarnym święcie muzycznym, które wymknęło się spod kontroli i próba zrozumienia fenomenu amerykańskiej imprezy.

"30-metrowa fala"

Serial dokumentalny HBO "30-metrowa fala" podąża za pionierem surfingu Garrettem McNamarą, który po swoich dokonaniach w Nazaré w Portugalii wyniósł swój sport na wyżyny. Pomógł też przekształcić tę małą wioskę rybacką w czołowe na świecie miejsce do surfowania. [opis za HBO GO]

Weekend 24-25 lipca: co obejrzeć na Apple TV+?

"Ted Lasso", sezon 2

Drugi sezon urokliwego serialu z Jasonem Sudeikisem w roli trenera brytyjskiego zespołu piłki nożnej. Amerykanin Ted Lasso nie zna wciąż dokładnych zasad zarządzania grupą piłkarską, ale jak pokazały premierowe odcinki pierwszej serii, dobrym nastrojem, chęcią pomocy i umiejętnością szukania odpowiednich współpracowników, z każdym problemem można sobie poradzić. Serial zaraża pozytywną energią i wprowadza w miły nastrój. Nowe odcinki kontynuują wątki premierowej serii i pokazują kolejne próby zespołu w drodze po mistrzostwo.

Weekend 24-25 lipca: co obejrzeć na Amazon Prime Video?

"Jolt"

Kino akcji w stylu "Adrenaliny". Kate Beckinsale jako kobieta o silnych napadach złości, która musi wyładowywać ją często i gęsto. Sprawa jest na tyle uciążliwa, że kobieta zaaplikowała sobie specjalną aplikację elektroniczną, która razi ją prądem, za każdym razem, gdy ta chce kogoś pobić czy uderzyć. Kiedy jednak na jej oczach rozegra się tragedia, kobieta będzie chciała zemścić się na ludziach, którzy wyrządzili krzywdę jej najbliższym. Wszelkie blokady puszczają i rozpoczyna się krwawa walka na śmierć i życie. 

Czytaj także:  Penelope Cruz kręci film z Antonio Banderasem w komedii "Official Competition" [TEASER]