Zamknij

Weekend 27-28 lutego: Co obejrzeć w kinie i na VOD: Netflix, HBO GO i Apple TV+?

26.02.2021 15:39
Billie Eilish: A World's A LIttle Blurry - materiał promocyjny
fot. materiały prasowe Apple TV+

Weekend 26-27 lutego: co warto obejrzeć w kinie i na platformach streamingowych? Wreszcie możemy o to zapytać, gdyż od 12 lutego (w trybie warunkowym) ponownie otworzyły się sale kinowe. Sprawdziliśmy dla was oferty kin studyjnych oraz najpopularniejszych serwisów VOD dostępnych w Polsce. Podpowiadamy, jakie hity przygotowali dostawcy treści. Co obejrzeć w weekend? Przekonajcie się, czytając nasze zestawienie.

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczór. Co obejrzeć w kinie? Co warto zobaczyć na platformach streamingowych:  Netflix,  HBO GO i  Apple TV+ ?  Przejrzeliśmy dla was repertuar oraz listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 27-28 lutego? Przekonajcie się sami. 

Weekend 27-28 lutego: Co obejrzeć w kinie?

Sale kinowe otworzyły się dwa tygodnie temu, 12 lutego, w trybie warunkowym. Obecnie jednak rząd podjął decyzję o niezamykaniu tych przybytków kultury, zatem widzowie mogą znów cieszyć się chodzeniem do ciemnych sal kinowych. Z tego względu w repertuarze wciąż znajdują się filmy, które zadebiutowały w trybie przedpremierowym przed dwoma tygodniami. Do tego dochodzą dwie nowości weekendu.

"Ściana Cieni"

Film dokumentalny, przyglądający się światowi alipinstów. Punktem wyjścia opowieści jest zderzenie kultur u podnóża góry Kumbhakarna. Dla alpinistów to jeden z najtrudniejszych szczytów świata, dla tubylców święty szczyt.

"Palm Springs"

Pokazywany w ostatnich tygodniach na pokazach przedpremierowych, film Maxa Barbakowa ma w piątek 26 lutego swoją oficjalną premierę. Ta nietypowa komedia romantyczna, osadzona w realiach science-fiction i ciągle powtarzającego się dnia, już stała się hitem polskich kin. Historia Nylesa (Andy Samberg), który od dłuższego czasu przeżywa na nowo ten sam dzień, przyciąga humorem i pstrokatą stylistyką, które podszyte są jednak rozważaniami natury egzystencjonalnej. 

Zobacz także

Weekend 27-28 lutego: Co obejrzeć na HBO GO? 

"My, dzieci z dworca ZOO" (miniserial)

Serialowa adaptacja słynnej powieści niemieckiej autorki Christiane Vera Felscherinow. Nowa wersja uwspółcześnia uniwersalną opowieść, pokazując jak pewne mechanizmy zachowania grupowego, czy skłonności do uzależnień nie zmieniły się przez lata.

Zobacz także

"Znaki szczególne"

Nagrodzony na Festiwalu Sundance film, pokazujący brutalną rzeczywistość meksykańskiej codzienności. Magdalena (Mercedes Hernández) wyrusza w podróż na poszukiwanie syna, który zaginął w drodze na amerykańską granicę. Przejmująca historia walki o lepsze życie.

"Filifobia"

Nagrodzony Indepent Spirit Award film, rozgrywajacy się u schyłku roku szkolnego w małym amerykańskim miasteczku. Kai (Joshua Glenister) jest początkującym pisarzem. Chłopak oraz jego przyjaciele stoją przed ważnymi wyborami w ostatnim tygodniu przed rozpoczęciem wakacji. Młodzi muszą zdecydować, jak teraz dalej potoczy się ich życie. Urokliwy film o wchodzeniu w dorosłość.

Weekend 27-28 lutego: Co obejrzeć na Apple TV+?

"Billie Eilish: Świat lekko zamglony"

Film dokumentalny, poświęcony amerykańskiej piosenkarce Billie Eilish, najmłodszej zwyciężczyni aż pięciu statuetek Grammy w najważniejszych kategoriach w historii. Ponad dwugodzinna produkcja w reżyserii R.J Cutlera to bliskie spojrzenie na życie i twórczość młodej artystki, która w krótkim czasie osiagnęła  sukces, o jakim inni marzą przez lata. "The World's A Little Blurry" to intymny portret życia rodzinnego Eilish i jej nietypowej relacji z bratem, producentem Finneasem O’Connellem.

Zobacz także

Weekend 27-28 lutego: Co obejrzeć na Netflixie? 

"The Girl on the Train"

Serialowa adaptacja bestsellerowej powieści Pauli Hawkins, tym razem rodem z Indii. Meera (Parineeti Chopra) obsesyjnie fantazjujące na temat idealnej pary, którą obserwuje codziennie z okien pociągu. Pewnego dnia jest świadkiem czegoś szokującego. Film śledzi jej próby dotarcia do prawdy. Czy nowa, serialowa adaptacja zostanie lepiej przyjęta niż film z Emily Blunt?

"A Love So Beautiful"

Koreański melodramat dla młodzieży. Po latach podkochiwania się w koledze z klasy, co nie sprawiło jednak, że stali się parą, pojawienie się w szkole nowego ucznia wywraca życiem głównej bohaterki do góry nogami. Wreszcie ktoś jest nią zainteresowany. Czy jednak wyczuwa, że jej dawny wybranek zaczyna być zazdrosny? Zabawna, urokliwa komedia omyłek.

"Kajko i Kokosz"

Serialowa adaptacja słynnego komiksu Janusza Christy, nieco uwspółcześniona, ale oddająca też hołd oryginałowi.

Pierwszy sezon serialu zawita na platformę już w niedzielę 28 lutego.

Czytaj także:  Netflix podaje nowości na marzec 2021. Lista premier filmów i seriali [TYTUŁY]