Zamknij

Weekend 4-5 grudnia: co obejrzeć w kinie i na VOD: Netflix, HBO GO, Amazon Prime?

03.12.2021 18:46
Szef roku - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Best Film

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem. Przychodzimy z pomocą, wybierając najciekawsze propozycje z nowości dostępnych na najpopularniejszych platformach streamingowych. Co obejrzeć w weekend 4-5 grudnia? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć na platformach streamingowych:  Netflix,  HBO GO, Amazon Prime Video i pozostałych? Przejrzeliśmy dla was  listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 4-5 grudnia? Przekonajcie się sami. 

Weekend 4-5 grudnia: co obejrzeć w kinie?

"Szef Roku"

Hiszpański kandydat do oscarowej nominacji, "Szef roku" to celna satyra na świat korporacji, gdzie szef chce być królem i najlepszym przyjacielem. Blanco (świetny Javier Bardem) walczy o nagrodę dla najlepszego przedsiębiorcy, więc podwaja starania, by dobrze wypaść przed Jurorami oraz własnymi pracownikami. Co z tego, że mężczyzna trochę "zagalopuje się" w swoich staraniach i przekroczy wszelkie granice prowadzenia biznesu? "Szef roku" to zaskakujący portret jednostki, która w białych rękawiczkach, a jednak po trupach do celu, będzie dążyć do osiągnięcia sukcesu. Przewrotne, wciągające i uwierające kino.

"King Richard: Zwycięska rodzina"

Historia słynnych tenisistek - Venus i Sereny Williams, opowiedziana jednak przez pryzmat ich relacji z ojcem, który był również ich trenerem. Mężczyzna miał obsesję na punkcie perfekcyjności i wymarzył sobie, że jego córki staną się najlepszymi zawodniczkami na świecie. "King Richard" to film, przyglądający się jak zdrowe dopingowanie przeradza się w niezdrową obsesję i dążenie do celu za wszelką cenę. Opowieść dynamiczna, pokazująca świat sportu od nieznanej strony.

"Clifford. Wielki czerwony pies"

Aktorska wersja słynnej animacji dla najmłodszych, to pełnometrażowa opowieść o rodzinie, która przygarnia pod swój dach bezpańskiego psa. Traf chce, że Clifford jest jednak zwierzęciem szczególnym - im więcej otrzymuje miłości, tym większy rośnie. Nic dziwnego, że w domostwie małej Emily rośnie do ogromnych rozmiarów, skoro wszyscy tak go rozpieszczają. Kiedy jednak zwierzak zaczyna przewyższać dorosłych, a pewna firma kosmetyczna zaczyna interesować się jego umiejętnościami, wszyscy bohaterowie będą musieli stawić czoła nowemu wyzwaniu i uratować Clifforda przed zgubą. Czy misja się powiedzie?

"Lokatorka"

Bazująca na prawdziwych wydarzeniach, "Lokatorka" przygląda się losom kobiety, która nie chciała wyprowadzić się ze swojego mieszkania w bloku, po tym jak rzekomy "prawdziwy właściciel" posiadłości zaczął wykupywać domostwa kolejnych sąsiadów. Kobieta spędziła jednak ponad 70 lat w tym mieszkaniu i nie zamierza się wyprowadzać. Kiedy jednak w ruch wejdą niemal mafijne sposoby perswazji, kobieta będzie wystawiona na ciężką próbę.

Weekend 4-5 grudnia: co obejrzeć na platformie streamingowej Netflix?

"Dom z papieru", finałowe odcinki

Finałowe odcinki serialu "Dom z papieru" domykają historię grupy złodziei, którzy zdecydowali się napaść na Bank Hiszpanii. Nowe odcinki jeszcze mocniej niż dotychczasowe stawiają na elementy akcji oraz dramatycznych rozwiązań.

"Zagubieni w kosmosie", sezon 3

Finałowy sezon familinjego serialu science-fiction, przyglądającego się losom rodziny Robbinsonów, którzy poszukują nowego miejsca dla ludzkości w przestrzeni kosmicznej. 

"Wieczny singiel"

Nowy świąteczny film Netflixa, przyglądający się losom dwójki przyjaciół, którzy postanawiają udawać przed rodziną, że są parą, aby uniknąć niezręcznych pytań przy wigilijnym stole. Sprawy oczywiście szybko wymykają się spod kontroli, a panowie muszą zdecydować, czy może rzeczywiście powinni być razem.

"Jurassic World: Obóz Kredowy"

Nowy sezon serialu animowanego, osadzonego w świecie "Parku Jurajskiego". W najnowszych odcinkach bohaterowie odkryją tajemnicę Isla Nublar, która odmieni ich spojrzenie na firmę zarządzającą wyspą. Po raz kolejny wpakują się też w nie lada tarapaty i jedynie siłą własnej wyobraźni oraz przyjaźni wyjdą cało z kolejnych spotkań trzeciego stopnia ze śmiercią.

Weekend 4-5 grudnia: co obejrzeć na platformie streamingowej HBO GO?

"Przynęta", sezon 1

Trzymający w napięciu czteroodcinkowy serial Przynęta to historia policjantki, która pracuje pod przykrywką. Kobieta przyjmuje pseudonim Lizzie James i ma stać się atrakcyjną przynętą dla podejrzanego o zabójstwo. Produkcja przedstawia kulisy kontrowersyjnej pułapki, jaka została zastawiona przez policję podczas prowadzonego w 1992 w Londynie śledztwa w sprawie morderstwa Rachel Nickell. Pięć miesięcy po zabójstwie brytyjska policja nadal nie jest w stanie znaleźć dowodów winy, by postawić w stan oskarżenia mężczyznę, który zdaniem funkcjonariuszy popełnił zbrodnię. Atmosferę dodatkowo podgrzewają media, które opisują najdrobniejsze szczegóły sprawy. Policjanci chcą za wszelką cenę zatrzymać mężczyznę, który ich zdaniem jest mordercą, zanim popełni on kolejną zbrodnię. (opis za HBO GO).

"Czas", sezon 1

Mark Cobden (Sean Bean) jest nauczycielem, mężem i ojcem, który w wypadku zabił niewinnego mężczyznę. Jest przytłoczony poczuciem winy i godzi się, a nawet czuje ulgę, dowiadując się, że został skazany na cztery lata. Rozdzielony ze swoją rodziną nie wie, co czeka go w nowym, nieprzyjaznym miejscu, gdzie bardzo szybko będzie musiał nauczyć się sztuki przetrwania. Eric McNally (Stephen Graham) jest natomiast funkcjonariuszem służby więziennej. Troskliwy i uczciwy Eric stara się chronić osadzonych, co jest bardzo trudnym zadaniem w zakładzie karnym, gdzie napięcie między skazanymi sięga zenitu. Kiedy pewnego dnia jeden z najbardziej niebezpiecznych więźniów poznaje jego słaby punkt, Eric staje przed trudnym dylematem (opis za HBO GO).

"Święty i spółka"

Animacja dla dorosłych, przedstawiająca Biegun Północny jako bezduszną korporację, w której panuje wyścig szczurów, a pracownicy gotowi są wbić sobie nawzajem każdą szpilę, byle tylko wspiąć się po drabinie sukcesu. Obrazoburcza, dosadna opowieść o pomocnikach Świętego Mikołaja, która sprawi, że na Gwiazdkę już nigdy nie spojrzymy z tej samej strony. 

"Godzilla vs Kong"

Rozpędzony blockbuster, który daje widzom dokładnie to, co zapowiada już sam tytuł - wielką bitwę King Konga oraz Godzilli w kilku różnych okolicznościach przyrody. 

Weekend 4-5 grudnia: co obejrzeć na platformie streamingowej Amazon Prime Video?

"Harlem", sezon 1

Historia kilku przyjaciółek, które zaraz po studiach zaczynają mieszkać we wspólnym mieszkaniu, gdzieś na ulicach Harlemu, jednej z dzielnic Nowego Jorku. "Dziewczyny" spotykają "Niepewne".

Czytaj także:  „Death to 2021“: Netflix idzie za ciosem i serwuje nam kolejny comedy special [WIDEO]

RadioZET.pl