Zamknij

Weekend 4-5 września 2021: co obejrzeć w kinie i na platformach VOD? Podpowiadamy

03.09.2021 15:07
Shang-Chi - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Disney Polska

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, gdy przychodzą wolne dni i zastanawiamy się, jak kulturalnie spędzić czas. Specjalnie dla Was przejrzeliśmy repertuar kin oraz listę nowości największych platform streamingowych, by przybliżyć Wam produkcje najbardziej godne uwagi. Co warto obejrzeć w weekend 4-5 września? Sprawdziliśmy i podpowiadamy.

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć na platformach streamingowych:  Netflix,  HBO GOApple TV+Amazon Prime Video i pozostałych? Przejrzeliśmy dla was  listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 4-5 września? Przekonajcie się sami. 

Weekend 4-5 września 2021: co obejrzeć w kinie?

"Shang Chi i legenda dziesięciu pierścieni"

Najnowszy film Marvela, skupiający się na nieznanej postaci mistrza sztuk walki Shang-Chi. Młody bohater musi stawić czoła własnemu ojcu, który ma wobec niego zupełnie inne plany na życie niż przewidział to on sam. Szybko okaże się, że od wyniku tego konfliktu może zależeć los znaczącej części świata. Nowa produkcja, wchodząca w skład Marvel Cinematic Universe to tak naprawdę jeden z najbardziej samodzielnych filmów Marvela ostatnich lat, umiejętnie wykorzystujący stylistykę fantasy dla opowiedzenia nowej, wciągającej historii. Produkcja cieszy oko swoim rozmachem oraz dobrym aktorstwem.

"Psi Patrol.Film"

Filmowa adaptacja słynnego serialu animowanego dla najmłodszych. W pełnomatrażowej przygodzie znanych i lubianych bohaterów, ekipa Psiego Patrolu będzie musiała poradzić sobie z burmistrzem, który jako miłośnik kotów, chce pozbyć się wszystkich psów z miasteczka. Psi Patrol musi interweniować.

"Tajemnice Saint Tropez"

Wakacyjna francuska komedia. W luksusowym resorcie wypoczynkowym w Saint Tropez dochodzi do groźnego wypadku. Następnie mieszkańcy ośrodka otrzymują listy z pogróżkami. Właściciele, chcąc przecidwdziałać niezadowoleniu gości, decydują się wynająć prywatnego detektywa, który rozwikła sprawę. Sęk tkwi w tym, że z powodu sezonu urlopowego trafił im się wyjątkowo niekompetentny jegomość. Jego działania przynoszą jeszcze więcej chaosu. Śmiechom widowni jednak nie będzie końca.

Weekend 4-5 września 2021: co obejrzeć na Netflix?

"Dom z papieru", sezon 5A

Pięć pierwszych odcinków finałowego sezonu jednego z największych hitów platformy streamingowej Netflix. "Dom z papieru" po raz kolejny zaskakuje. Tym razem faktem, że bohaterowie będa musieli poradzić sobie z przyjazdem wojska. Kto wyjdzie zwycięsko ze starcia z władzami? I czy Profesor wyswobodzi się z niewoli, w jaką wpadł w finale poprzedniego sezonu? Przekonamy się, odpalając premierowy odcinki serialu.

"Ile warte jest ludzkie życie?"

Opowieść, bazująca na prawdziwych wydarzeniach w doborowej obsadzie. Michael Keaton, Amy Ryan i Stanley Tucci w dramacie, rozgrywającym się w kilka tygodni po zamachach z 11 września 2001 roku. Doświadczony prawnik zostaje szefem zarządu Funduszu Pomocy Ofiarom 11 września. Do jego kompetencji należy ustalenie wysokości odszkodowń dla rodzin osób dotkniętych tragedią. Rozpoczną się długie dywagacje na temat sumy pieniędzy, którą można przeznaczyć na ten cel z państwowego budżetu, a co za tym idzie - udzielić odpowiedzi na tytułowe pytanie o to "ile wartej jest ludzkie życie"?. Intygujący dramat.

"Q Force"

Animowana komedia o grupie "tęczowych agentów specjalnych", którzy walczą z przeciwnikami w Hollywood. Grupa składająca się z mniejszości seksualnych musi sprawdzić się w boju, by odzyskać przychylność szefów agencji i zostać wysyłana na ważniejsze misje na całym świecie. Zwariowana komedia omyłek, przełamująca stereotypy.

Weekend 4-5 września 2021: co obejrzeć na HBO GO?

"Co robimy w ukryciu?", sezon 3

3. sezon niezwykle popularnego serialu telewizyjnego, wzorowanego na kinowym hicie o tym samym tytule, który wyszedł spod ręki Taiki Waititiego. "Co robimy w ukryciu" to paradokumentalny serial przyglądający się codziennemu życiu grupy wampirów z Nowej Zelandii oraz szeregowi zaskakujących perypetii, które przeżywają każdej nocy.

"Dystopia", sezon 1

Szwedzki thriller, rozgrywający się w opuszczonym ośrodku, gdzieś pośrodku lasu, oddalonego od cywilizacji o wiele kilometrów. W tych warunkach odbywa się specyficzny turniej LARP-owy, czyli tzw. role-playing game, w którym uczestnicy przebiarają się za ulubione postaci ze swoich najbardziej lubianych gier. Czy pod fantastycznym przebraniem z ludzi wyjdą najgorsze instynkty? Wszystko na to wskazuje. "Dystopia" zapowiada się na ciarogenny serial.

"Turbulencje", sezon 3

3. sezon serialu NBC o pasażerach pewnego feralnego lotu. Podczas lotu, dochodzi do pewnego rodzaju zwarcia, w wyniku którego samolot znika na chwilę z radarów. Gdy pojawia się ponownie, a maszyna ląduje na ziemi, okazuje się, że podczas nieobecności pasażerów minęło pięć lat i cały świat już dawno zdążył opłakać znajdujących się na pokładzie ludzi. Teraz na nowo rozpocznie się śledztwo w sprawie tego, co właściwie zdarzyło się z maszyną. Serial uratowany niedawno przez Netflixa, otrzyma finałowy, czwarty sezon, domykający wszystkie wątki serialu.

Weekend 4-5 września 2021: co obejrzeć na Amazon Prime Video?

"Kopciuszek"

Nowa wersja słynnej opowieści o Kopciuszku. Tym razem z udziałem piosenkarki Camilli Cabello.

Weekend 4-5 września 2021: co obejrzeć na Apple TV+?

"11 września: w prezydenckim centrum dowodzenia"

Film dokumentalny, stworzony we współpracy BBC i Apple TV+ to zapis działań rządu Stanów Zjednoczonych w ciągu dwunastu godzin od zamachów z 11 września. Produkcja skupia się na prezydencie George'u W. Bushu oraz osobach z jego najbliższego otoczenia, prezentując nigdy niepublikowane wcześniej zdjęcia i nagrania, dokumantując przebieg tych dramatycznych wydarzeń. Narratorem produkcji jest Jeff Daniels, najlepiej znany z roli w serialach "Newsroom" czy dwóch filmach z serii "Głupi i głupszy".

Czytaj także:  „Żeby nie było śladów” polskim kandydatem do Oscara. Film Matuszyńskiego reprezentantem Polski

RadioZET.pl