Zamknij

Weekend 6-7 marca: Co obejrzeć w kinie i na VOD: Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video?

05.03.2021 16:53
Obiecująca. Młoda. Kobieta - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

Weekend 6-7 marca: co warto obejrzeć w kinie i na platformach streamingowych? Wreszcie możemy o to zapytać, gdyż od 12 lutego (w trybie warunkowym) ponownie otworzyły się sale kinowe. Sprawdziliśmy dla was oferty kin studyjnych oraz najpopularniejszych serwisów VOD dostępnych w Polsce. Podpowiadamy, jakie hity przygotowali dostawcy treści. Co obejrzeć w weekend? Przekonajcie się, czytając nasze zestawienie.

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczór. Co obejrzeć w kinie? Co warto zobaczyć na platformach streamingowych: Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video? Przejrzeliśmy dla was repertuar oraz listę nowości najpopularniejszych serwisów VOD i wybraliśmy kilka tytułów. Co warto zobaczyć w weekend 6-7 marca? Przekonajcie się sami. 

Weekend 6-7 marca: Co obejrzeć w kinie?

"Obiecująca. Młoda. Kobieta"

Carery Mulligan w porywającym filmie, przyglądającym się zdeterminowanej młodej kobiecie, która w niecodzienny sposób próbuje poradzić sobie z demonami przeszłości. Film nakręcony z werwą, humorem, tworzący niezwykle przejmującą i angażującą historię. Produkcja, którą powinno oglądać się do tandemu z serialem "Mogę Cię zniszczyć" i która może zawojować zestawienia najlepszych filmów roku. Dzieło wyśmienite, inteligentnie poprowadzone i kapitalnie zagrane. "Obiecująca. Młoda. Kobieta" to film, który zostaje z widzem na dłużej. (Film był nominowany do pięciu Złotych Globów).

Zobacz także

"Sound of Metal"

Nominowany do Złotego Globu Riz Ahmed, jako muzyk rockowy, który nagle traci słuch. Teraz musi poradzić sobie z nową sytuacją. Film wrzuca nas w sam środek wydarzeń i każe nam współodczuwać stany emocjonalne bohatera, czym jeszcze silnie portretuje jego strach i siłę w walce o lepsze jutro. Porywający film, który silnie oddziałuje na widza warstwą audio-wizualną. Doskonale zagrany, świetnie napisany, jedna z ciekawszych produkcji ostatnich miesięcy.

"Co w duszy gra"

Nagrodzony dwoma Złotymi Globami najnowszy film Pixara to opowieść o nauczycieli muzyki i pasjonacie jazzu, Joe Gardnerze, który nieoczekiwanie ginie w dniu, w którym spełniły się jego największe marzenia. Trafia do zaświatów. Nie jest jednak gotowy "odejść do lepszego świata", więc znajduje sposób, by jego dusza otrzymała drugą szansę. Kolejna inteligentna, pełna emocji animacja wytwórni Pixar.

"Zabij to i wyjedź z tego miasta"

Nagrodzony na festiwalu filmowym w Gdyni obraz Mariusza Wilczyńskiego to nietypowy film animowany, stanowiący niemalże ekstrakt z polskości. Zapis naszych wad, przywar i specyficznego sposobu myślenia. To także historia o sile wspomnień oraz nostalgii za przeszłymi czasami. Nielinearna opowieść, przyglądająca się kilku charakterystycznym momentom w życiu, na które rzutował nasz szczególny, polski sposób myślenia. Film zaskakujący, dziwny, uwierający, ale też dający do myślenia i każący zastanawiać się nad najważniejszymi tematami. Wybitna obsada aktorska, m.in Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, czy ś.p. Andrzej Wajda.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Weekend 6-7 marca: Co obejrzeć na HBO GO? 

"Cicha impreza"

Argentyński thriller, opowiadający o pewnej szalonej nocy. Dzień przed ślubem pewna para udaje się do rodzinnego domu na wsi, aby ukoić swoje nerwy. Podczas nocne przechadzki na świeżym powietrzu, kobieta odkrywa, że u sąsiadów odbywa się nietypowa impreza. Postanawia do niej dołączyć. Niespodziewanie to, co zaczyna się jak noc pełna zabawy, szybko przeradza się w brutalne i okropne doświadczenie.

"Siedmiu wspaniałych"

Nowa wersja słynnego westernu z 1960 roku, w gwiazdorskiej obsadzie. W nowym filmie na ekranie zobaczymy m.in Danzela Washingtona, Chrisa Pratta, czy Ethana Hawke'a. Historia, podobnie jak w oryginale, skupia się na drużynie siedmiu kowbojów, którzy próbują przywrócić prawo i porządek w małej miejscowości na Dzikim Zachodzie.

Film dostępny na HBO GO od niedzieli 7 marca.

Weekend 6-7 marca: Co obejrzeć na Netflixie? 

"Sala Samobójców. Hejter"

Druga część słynnego filmu Jana Komasy, tym razem przyglądająca się problemowi internetowego "hejtu" i prześladowań od drugiej strony. Głównym bohaterem jest Tomasz (doskonały Maciej Musiałowski), młody chłopak, który zaczyna pracę w firmie zbierającą "haki" na ważne osobistości medialne, w celu zniszczenia ich karier. Film pokazuje intrygującego bohatera o dość zachwianym kompasie moralnym. Jeden z najciekawszych filmów 2020 roku.

Zobacz także

"Sentinelle"

Francuski thriller z Olgą Kurylenko w roli głównej. Historia wyszkolonej żołnierki, która wraca do domu po traumatycznej misji. Gdy dowiaduje się, że w rodzinie doszło do tragedii, kobieta wykorzystuje swoje zabójcze umiejętności, aby zemścić się na mężczyznach, którzy skrzywdzili jej siostrę.

Weekend 6-7 marca: Co obejrzeć na Amazon Prime Video?

"Książę w Nowym Jorku 2"

Kontynuacja słynnej komedii omyłek z Eddiem Murphym, rozgrywająca się po wielu latach od oryginalnego dzieła. Wedle oficjalnego opisu fabuły w nowej odsłonie książę Akeem dowiaduje się, że ma w Ameryce syna i natychmiast tam wraca, by poznać swojego potomka, a zarazem następcę tronu Zamundy. Powrót do kraju, którego nie widział od lat może przysporzyć wielu zabawnych sytuacji i nieporozumień.

Zobacz także

Czytaj także: „Kobieta w oknie” – wiemy, kiedy nowy film Amy Adams pojawi się na Netflix [WIDEO]