Zamknij

"Wesele": Bohaterowie historycznego wątku po raz pierwszy na plakacie filmu Wojciecha Smarzowskiego

13.09.2021 12:59
"Wesele" - fragment plakatu/materiały prasowe Kino Świat
fot. "Wesele" - fragment plakatu/materiały prasowe Kino Świat

"Wesele" Wojciecha Smarzowskiego promuje kolejny plakat. Tym razem jednak - poza gwiazdorską obsadą wcielającą się w weselników - pojawili się na nim aktorzy, którzy grają w wątku historycznym.

"Wesele" anno domini 2021 zbliża się wielkimi krokami. Nowy film Wojciecha Smarzowskiego zadebiutuje w kinach już 8 października 2021 roku. Do sieci trafił właśnie kolejny plakat produkcji, który po raz pierwszy ujawnia twarze bohaterów wątku historycznego.

"Wesele": Agata Turkot i Mateusz Więcławek na nowym plakacie

W oficjalnym opisie filmu "Wesele" z 2021 roku czytamy, że jest to "historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier". Również na nowym plakacie widnieje zapowiedź, że jest to film "o miłości bez względu na wszystko". Po obejrzeniu udostępnionych dotychczas materiałów promocyjnych łatwo się domyślić, że słowa te nie dotyczą pary młodej granej przez Michalinę Łabacz i Przemysława Przestrzelskiego. O kogo więc chodzi? Najnowszy plakat "Wesela" po raz pierwszy zdradza tę tajemnicę:

wesele plakat
fot. "Wesele" - plakat filmu/materiały prasowe Kino Świat

W opisie udostępnionym przez Kino Świat, poza zapowiedzią wesela do złudzenia przypominającego te z 2004 roku, otrzymujemy informację, że do obecnego na przyjęciu seniora rodu (Ryszard Ronczewski) wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Możemy więc podejrzewać, że obecny na plakacie Mateusz Więcławek wcieli się właśnie w Antoniego Wilka z czasów młodości, a patrząca mu głęboko w oczy Agata Turkot w jego ukochaną, których miłość została wystawiona na niewyobrażalną próbę. Wszystko to pozwala również sądzić, że nowemu filmowi Smarzowskiego będzie blisko nie tylko do "Wesela" sprzed siedemnastu lat, ale także do "Wołynia" sprzed lat pięciu. 

Zobacz także

Nie takie "Wesele" przaśne, jak je malują

Nadchodzące "Wesele" Smarzowskiego od kilku tygodni promują tandetne plakaty, do których z początkiem września dołączył przaśny zwiastun ukazujący przebieg niezbyt udanego weselnego przyjęcia. Niektórzy spoglądają na te materiały z niesmakiem, inni wiedzą, że jest to stałe zagranie w przypadku filmów reżysera "Kleru". Zapowiedzi folwarcznej rozrywki mają ponownie przyciągnąć spragnionych wrażeń widzów do kin, by na miejscu ukazać im przejmujący obraz polskich przywar, grzechów i zaniedbań. Od miesięcy wiadomo bowiem, że poza tytułowym weselem, nowy film twórcy "Wołynia" zgłębi także trudną do przełknięcia przeszłość naszego narodu. Opowie nie tylko o tym, co niewygodne teraz, ale także o bolesnych tajemnicach skrywanych od dekad.

Film trafi do kin już 8 października 2021 roku. W głównych rolach wystąpią Michalina Łabacz, Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek i Agata Turkot.  Wojciech Smarzowski tradycyjnie jest reżyserem i scenarzystą swojego dzieła. Za produkcję odpowiada Studio Metrage w koprodukcji z  Canal+Dystrybutorem jest Kino Świat.

RadioZET.pl/Kino Świat