Zamknij

"Wesele": Nowy zwiastun filmu Smarzowskiego wreszcie ukazuje wątek żydowski [WIDEO]

17.09.2021 14:49
"Wesele" nowy zwiastun
fot. "Wesele" - plakat filmu/Kino Świat

"Wesele" Wojciecha Smarzowskiego doczekało się kolejnego zwiastuna. Tym razem po raz pierwszy pojawiły się w nim sceny z zapowiadanego wątku historycznego.

Do sieci trafił właśnie nowy zwiastun "Wesela", najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego o bliźniaczym tytule, co jego głośny obraz z 2004 roku. Film zapowiadany jest jako najbardziej przełomowe dzieło w karierze twórcy "Kleru" i "Wołynia". Czy sprosta tak wysoko postawionej poprzeczce?

"Wesele": Nowy zwiastun filmu Smarzowskiego wreszcie ukazuje wątek żydowski [WIDEO]

Od dawna zapowiadano, że wbrew iście weselnej promocji, nowy film Wojciecha Smarzowskiego będzie poruszał bardzo trudne tematy z przeszłości. Dotychczas zostały one zaznaczone jedynie na najnowszym plakacie "Wesela" oraz w opisie filmu. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć sceny z dramatycznych wydarzeń sprzed lat, które nestor rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski) przywołuje w pamięci podczas wesela wnuczki. Pojawiają się w nich m.in. Mateusz Więcławek, Agata Turkot oraz Tomasz Schuchardt. Zobaczcie zwiastun:

"Wesele" Wojciecha Smarzowskiego - Kiedy premiera?

Nowe "Wesele" Smarzowskiego zapowiadane jest jako historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. Film ma być szczerym spojrzeniem na współczesny świat, ale też dramatyczną podróżą w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna.

Wojciech Smarzowski jest reżyserem i scenarzystą filmu. Za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński Jr. Producentami są Wojciech Gostomczyk, Janusz Bogaczyk i Janusz Hetman ze Studia Metrage. W obsadzie współczesnego wątku znaleźli się m.in. Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik, Przemysław Przestrzelski oraz Ryszard Kowalewski i Ryszard Ronczewski. Film trafi do kin już 8 października 2021 roku.

RadioZET.pl/Kino Świat