Zamknij

"West Side Story": Nowa wersja "Somewhere" w specjalnym klipie z musicalu Stevena Spielberga

29.07.2021 17:09
West Side Story nowy zwiastun
fot. WEST SIDE STORY FILM © 1961 Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights Reserved

Nowa wersja "West Side Story" w reżyserii Stevena Spielberga trafi do kin jeszcze w tym roku. W sieci pojawił się nowy klip promujący musical, w którym możemy posłuchać słynnego utworu "Somewhere".

"West Side Story" to jeden z najsłynniejszych musicali w historii, który zadebiutował na Broadwayu w 1957 roku. Oparty na tragedii Romea i Julii film o przedstawicielach dwóch skłóconych gangów po raz pierwszy pojawił się na ekranach w 1961 roku. Główne role grali w nim Natalie Wood i Richard Beymer. Po 50 latach od jego premiery do kin zmierza nowa wersja hitu w reżyserii Stevena Spielberga. W Marię i Tony'ego wcielają się tym razem Rachel Zegler i Ansel Elgort.

"West Side Story": Nowa zapowiedź musicalu Stevena Spielberga [WIDEO]

W nowym klipie promującym nadchodzącą adaptację "West Side Story" możemy usłyszeć słynny utwór "Somewhere". Na potrzeby filmu Stevena Spielberga oryginalną ścieżkę dźwiękową stworzoną przez Leonarda Bernsteina zaaranżował nominowany do Oscara kompozytor David Newman. Zobaczcie i posłuchajcie:

"West Side Story" - Kiedy premiera?

W obsadzie nowego "West Side Story", prócz Rachel Zegler i Ansela Elgorta znaleźli się Ariana DeBose (Anita), David Alvarez (Bernardo), Mike Faist (Riff), Josh Andrés Rivera (Chino), Corey Stoll (Lietenant Schrank) i Brian d’Arcy James (Sergeant Krupke). Gratką dla fanów produkcji z 1961 roku z pewnością będzie to, że nagrodzona Oscarem za rolę Anity Rita Moreno w nowej wersji filmu wcieli się w Valentinę - właścicielkę sklepu, w którym pracuje Tony.

Steven Spielberg jest reżyserem i producentem filmu. Scenariusz na podstawie dzieła Arthura Laurentsa, Leonarda Bernsteina i Stephena Sondheima napisał Tony Kushner. Polska premiera filmu została zapowiedziana na 10 grudnia 2021 roku.

RadioZET.pl/westsidestory.com

Zobacz także