Zamknij

„West Side Story“: pełny zwiastun nowej wersji słynnego musicalu od Stevena Spielberga [WIDEO]

15.09.2021 15:08
West Side Story - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Amblin/WestSideStory.com

„West Side Story“ powraca. W nowej wersji, sygnowanej nazwiskiem samego Stevena Spielberga. W sieci zadebiutował pierwszy pełnoprawny zwiastun zbliżającego się widowiska. Kiedy premiera?

West Side Story“ to nowa wersja słynnego musicalu duetu Wise-Robbins, nagrodzonego 10 Oscarami w 1961 roku. Film, bazujący na motywach „Romeo i Julii” oraz oryginalnej sztuce teatralnej „West Side Story” z 1957 roku, to jeden z najsłynniejszych musicali filmowych, z muzyką która wybrzmiewa w innych dziełach poplkultury od ponad sześciu dekad. Teraz Steven Spielberg postanowił przygotować nową wersję słynnego musicalu. Co już wiemy o nowej produkcji?

„West Side Story” – zwiastun 

Zwiastun filmu z 2021 roku prezentuje się następująco:

„West Side Story” – twórcy i obsada

Za sterami nowej wersji słynnego musicalu stanął reżyser Steven Spielberg. Scenarzystą nowej wersji, która bazuje na scenariuszu Arthura Laurentsa oraz libretcie Stephena Sondheima, został zaś Tony Kushner, dramaturg najlepiej znany z produkcji „Anioły w Ameryce” czy „Monachium”.

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Rachel Zegler, Ansel Elgort, Ariana DeBose, David Alvarez, Mike Faist czy Brian D’Arcy James.

„West Side Story” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu przewidziana jest na 10 grudnia. Z powodu pandemii koronawirusa została ona przesunięta o rok. Okazuje się jednak, że dzięki temu film pojawi się w kinach w 60. rocznicę premiery oryginału.

Czytaj także: "Bliźniacy": kultowa komedia doczeka się kontynuacji. Kto wcieli się w trzeciego brata?

RadioZET.pl/materiały prasowe Warner Bros/YouTube