Zamknij

Widzowie poruszeni nowym filmem Netflixa. Dlaczego budzi takie emocje?

10.06.2021 15:38
Netflix
fot. Shutterstock

"Uwierzcie mi: Porwanie Lisy McVey" to film, który cieszy się największym zainteresowaniem na brytyjskim Netflixie. Jest to opowieść o losach 17-letniej dziewczyny, która była ofiarą seryjnego mordercy. Film dogłębnie poruszył widzów. Kiedy polska premiera?

Widzowie poruszeni nowym filmem Netflixa. "Uwierzcie mi: Porwanie Lisy McVey" to produkcja oparta na faktach. Jest to opowieść o losach ofiary seryjnego mordercy z USA. Nastolatka przeżyła okropne rzeczy, gdy udało się jej uciec, nikt nie chciał jej uwierzyć. Kiedy polska premiera?

Zobacz także:  "Stranger Things": gwiazda innego hitu Netflixa w obsadzie 4. sezonu! [FOTO]

Widzowie poruszeni nowym filmem Netflixa. Dlaczego budzi takie emocje?

"Uwierzcie mi: Porwanie Lisy McVey" to produkcja, która robi furorę na brytyjskim Netflixie. Bobby Joe Long był seryjnym mordercą i gwałcicielem. Mężczyzna porwał w listopadzie 1984 roku 17-letnią Lisę. Nastolatka była przetrzymywana przez 26 godzin, podczas których została wielokrotnie zgwałcona. Lisa uciekła, jednak nikt nie chciał uwierzyć w jej wersję wydarzeń.

Mężczyzna następnie uprowadził jeszcze dziesięć innych kobiet - każdą z nich zgwałcił, a następnie zamordował. Long został skazany na karę śmierci. Zmarł w 2019 roku. Jego ofiara, Lisa McVey, pracuje w policji, specjalizuje się w przestępstwach seksualnych.

Film, który można obejrzeć na brytyjskim Netflixie, powstał w 2018 roku dla Lifetime Channel w USA. Jak podaje Onet - film wywarł ogromne wrażenie na użytkownikach Netflixa. Widzowie są poruszeni tym, przez co musiała przejść Lisa. Podziwiają też jej odwagę. Produkcja aktualnie nie jest dostępna w Polsce, ale ma się to niedługo zmienić.

"Uwierzcie mi: Porwanie Lisy McVey": kiedy na polskim Netflixie?

Film "Uwierzcie mi: Porwanie Lisy McVey" trafi na polskiego Netflixa 15 czerwca 2021 roku.

Zobacz także:  "Rojst '97": pojawił się oficjalny zwiastun serialu. Kiedy premiera na Netflixie?

RadioZET.pl/Onet.pl