Zamknij

Wiedźmin: Netflix stworzy film osadzony w świecie Geralta z Rivii

Roksana Orlicka
22.01.2020 12:26
Wiedźmin powstanie film animowany ze świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego
fot. Instagram/@henrycavill

Serial "Wiedźmin" Netflixa jest oparty na bestsellerowych książkach Andrzeja Sapkowskiego. Produkcja odniosła spory sukces i cieszyła się wysoką oglądalnością. Netflix ma w planach przygotowanie spin-offu na podstawie powieści Sapkowskiego. Za produkcję ma odpowiadać Polak. Co wiemy o planach Netflixa w sprawie filmu ze świata "Wiedźmina"?

Wiedźmin: Netflix zapowiada film osadzony w świecie Geralta z Rivii. "Wiedźmin" to obecnie jedna z najpopularniejszych produkcji Netflixa. Twórcy serialu przygotowują już drugi sezon przygód niezwyciężonego Geralta z Rivii. Co ciekawe, Netflix ma pomysły na kilka innych produkcji związanych ze światem słynnego wiedźmina. Okazuje się, że w planach jest między innymi filmowy spin-off.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Zobacz także: Wiedźmin, 2. sezon - kiedy nowe odcinki serialu na Netflix i co wiadomo? [DATA PREMIERY, OBSADA] 

Wiedźmin: Netflix nakręci film nawiązujący do świata Geralta?

Netflix nakręci spin-off słynnego Wiedźmina? Writers Guild of America donosi, że powstanie film, którego akcja będzie się toczyć w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Ma być to animacja, a jej producentem będzie Tomasz Bagiński. Warto wspomnieć, że polski twórca nie zdradził jeszcze żadnych szczegółów.

Wstępnie wiadomo, że w produkcji miałyby brać udział osoby, które pracowały przy serialu "Wiedźmin". Dużo mówi się o tym, że autorem scenariusza będzie Beau DeMayo. Przypominamy, że był on odpowiedzialny za pierwszy odcinek "Wiedźmina" Netflixa. Prawdopodobnie w filmie nie zobaczymy najbardziej rozpoznawalnych postaci z serialu, czyli Geralta z Rivii, Yennefer z Vengerbergu czy Ciri. Co ciekawe, Netflix wciąż nie potwierdził prac nad animacją. 

Wiedźmin: Gdzie oglądać 1. sezon serialu?

Przypominamy, że "Wiedźmin" jest dostępny na Netflixie. Na popularnej platformie streamingowej można znaleźć osiem odcinków. Drugi sezon serialu "Wiedźmin" ma się pojawić w 2021 roku

Zobacz także:  Wiedźmin - ile odcinków, ile godzin trwają i czy będzie cały sezon od razu? [TYTUŁY]

 

RadioZET.pl/RO